Журналісти видання засвітили роботу ППО над Києвом у ніч на 10 вересня, коли відбувалася атака дронів - новини Києва
В Україні перевірять агенцію Reuters, журналісти якої опублікували світлини роботи української ППО у ніч на 10 вересня в Києві. Тоді столицю атакували російські дрони і, попри численні звернення військових не публікували фото і відео, кадри розійшлися мережею, сприяючи російському ворогу.
Перевірку Reuters анонсував спікер ПС ЗСУ Юрій Ігнат, зауваживши, що розслідуванням займатимуться відповідні служби й саме вони й визначать, чи була чутлива інформація на опублікованих світлинах.
Є відповідні служби, які визначать – є там чутлива інформація чи ні. Думаю, зрештою розберуться люди, які мають цим займатися, і будуть зроблені певні висновки, – повідомив Ігнат.
Речник Повітряних сил наголосив, що військові раз у раз просять не публікувати кадри роботи української ППО. Ці світлини дуже уважно вивчають росіяни, вони вишукують у соцмережах відповідні фото та відеоматеріали, навіть коментарі, чим ускладнюють можливість українців оборонятися від російських дронів та ракет.
Всі пабліки вичитуються ворогом, це очевидно. Уся інформація навіть у коментарях поступає до їхніх служб, які роблять висновки геть про усе: розташування, перебування, сили та засоби, - пояснив спікер ПС.
Ігнат попросив також з розумінням ставитися до інформації, яка стосуються оборони України.
Журналісти видання Reuters опублікували кадри роботи української ППО над Києвом у ході чергової атаки російських дронів. На кадрах зафіксовані влучання у ворожі безпілотники та виліт снарядів з установок. Ці світлини відразу після публікації помітили у російських пабліках. Окрім того, в соцмережах кияни самі почали обурюватися через факт публікації цих світлин.
СБУ повідомила про підозру чотирьом блогерам, які оприлюднили інформацію про роботу ППО України під час ракетного обстрілу Києва 16 травня.
За даними слідства, одна з блогерок, 32-річна киянка, опублікувала відео з роботи ППО в одному з Telegram-каналів. Відео швидко поширилось на проросійських ресурсах.
Інша блогерка, 36-річна киянка, опублікувала відео з результатами ураження ворожих цілей у своєму Instagram-акаунті. Третя блогерка також оприлюднила відео в соціальних мережах.
Четверта блогерка, уродженка Сумської області, яка проживає в Києві, відзняла результати збиття ворожих ракет і розіслала відео своїм знайомим. Щоб приховати сліди злочину, вона намагалася видалити файли.
Усім блогеркам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у Telegram-каналах хейтили Юрія Ігната за заборону публікувати інформацію щодо руху ракет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.