Завдати якнайбільше втрат: в ЗМІ розповіли, як Україна використовує тактику "повільного відступу"

У рамках української тактики відступ ЗСУ з Вугледару став тільки одним з епізодів

Битва за Донбасс 2024
Навіть після окупації руїн Вугледару Росія дуже далека від досягнення мети – захоплення регіону цілком

Українська армія перейшла до використання тактики "повільного відступу". Завдання Збройних сил України – мінімізація своїх та максимізація російських втрат, тому кожен захоплений росіянами квадратний кілометр повинен коштувати окупантам дуже дорого. Відступ з Вугледару 2 жовтня – тільки один з епізодів цієї війни на виснаження.

Про це пише американське видання The New York Times. Українські офіцери та військові експерти кажуть, що на Донбасі розгорнулася війна на виснаження – кожна сторона намагається виснажити іншу, намагаючись завдати великих втрат та зламати волю противника до продовження війни.

Протягом всього літа російська армія атакувала, кидаючи хвилі "гарматного м'яса" на численні штурми та спалюючи у битвах за невеликі села колони бронетехніки. Російська тактика дозволила Україні у прямому сенсі обмінювати простір на людей, сказав виданню військовий аналітик українського державного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков. ЗСУ відступають, але перед цим завдають росіянам дуже великих втрат.

Військовий 411-го українського батальйону БПЛА Олександр Солонько, який бере участь в обороні Покровська, сказав, що питання тільки в тому, скільки росіян буде знищено, перш ніж окупанти зрозуміють, що це марні втрати. На відміну від росіян, які пруть вперед по трупах, українські командири часто вважають за краще відступити з позиції, або населеного пункту, якщо це зменшить втрати.

Курська наступальна операція не відтягнула росіян з Донбасу. На тлі національного позору, якого зазнала РФ, росіяни почали давити ще сильніше та захопили 270 квадратних миль – це темпи, небачені з 2022 року, і це в три рази більше, ніж за червень та липень разом узяті.

Проте це не кінець боротьби за Донбас. Навіть після окупації руїн Вугледару Росія дуже далека від досягнення мети – захоплення регіону цілком. Для того, щоб виконати свою мету, окупанти повинні захопити ще 4000 квадратних миль, на що може піти ще років п'ять.

"Ця війна вирішуватиметься не тим, хто контролює Вугледар чи інші тактично важливі прифронтові міста... Йдеться про те, скільки військ росіяни витратили, намагаючись захопити Вугледар, порівняно з втратами, яких зазнали українці, намагаючись його утримати", – пояснив виданню військовий аналітик з Відня Франц-Штефан Гаді.

Що сталося з Вугледаром

2 жовтня українські військові офіційно підтвердили вихід з Вугледара. Ворог інтенсивно атакував місто, намагаючись захопити його за будь-яку ціну, і поступово виснажував українські сили фланговими ударами.

Українські військові опинилися в ситуації, коли відсутність наказу на організований відступ ставила під загрозу життя багатьох солдатів. Микола Ворошнов, аеророзвідник 72-ї ОМБр, зокрема заявляє, що наказу на вихід з міста не було, хоча це могло б врятувати більше військових. Президент Володимир Зеленський назвав рішення відступити з Вугледару виправданим кроком, який дозволив зберегти життя українських захисників.

Також військові експерти назвали Інформатору три можливі напрямки подальшого наступу росіян, з них найспокусливішим напевно є Запорізький, фортифікаційні споруди там наразі не готові, а обласний центр вже пережив перші симптоми ймовірного наступу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube