Заступник Буданова відвідав фронт: бригади нарощують спроможності

Полковник ЗСУ Павло Паліса відвідав кілька корпусів і бригад на фронті. Заступник керівника Офісу президента відзначив бойовий настрій військових та їхнє зміцнення у застосуванні безпілотних авіаційних комплексів і некерованих ракет. Командири вже запропонували кілька ідей для покращення координації та оснащення підрозділів

Павло Паліса на фронті
Паліса відвідав фронт, де нові підрозділи зміцніли на тлі того, як противник нарощує безпілотну складову. Фото: Телеграм, Сухопутні війська

Заступник керівника Офісу президента України, полковник ЗСУ Павло Паліса, розповів про нещодавню поїздку на фронт. Під час неї він відвідав кілька корпусів та бригад українських військ. За словами Паліси, загальний бойовий настрій серед підрозділів залишається високим.

"Важко, звичайно, але хлопці тримаються", - зазначив заступник Кирила Буданова.

Паліса розповів, що підрозділи отримали пряме поповнення відповідно до рішення Ставки і приступили до підготовки. Особливо відзначилися нещодавно сформовані бригади, які стали більш впевненими та агресивними у діях.

Паліса написав, що йому було важливо відвідати бригади на передовій
Паліса написав, що йому було важливо відвідати бригади на передовій

Полковник повідомив, що піхотні бригади значно наростили як кількісні, так і якісні спроможності щодо застосування безпілотних авіаційних комплексів та некерованих ракетних комплексів.

"Це не може не радувати. Робота не зупиняється", - додав він.

Водночас, за його словами, існують і проблемні моменти: корпуси залишаються фрагментованими, триває формування комплекту сил, а командири поки що не мають достатніх важелів впливу на хід бойових дій у смузі свого корпусу. Також противник нарощує безпілотну складову, на окремих ділянках фронту частіше застосовуються важкі бомери. Паліса зазначив, що обговорить ці питання з Міністром оборони Михайлом Федоровим.

"Децентралізоване фінансування бригад працює і дає командирам певну гнучкість, але не може замінювати централізоване постачання", - додав він.

Павло Паліса розповів про бойовий настрій командирів
Павло Паліса розповів про бойовий настрій командирів

Координація вогневого ураження також потребує змін, які диктує поле бою. Полковник зазначив, що командири вже запропонували кілька хороших ідей, які спробують реалізувати. Паліса підкреслив, що для нього було важливо побачитися з підрозділами та відчути атмосферу на фронті.

"Сил і терпіння вам і вашим колективам", - написав він.

Хлопці тримаються попри тиск ворога і морози
Хлопці тримаються попри тиск ворога і морози

Що відомо про Палісу: коли він прийшов до Офісу президента

У листопаді 2024 року Президент України Володимир Зеленський призначив Павла Палісу заступником керівника Офісу президента. Його бойовий досвід і розуміння ситуації на фронті мають забезпечити оперативний моніторинг бригад у щоденному режимі. Раніше Паліса очолював 93-ю бригаду "Холодний Яр", брав участь у боях за Бахмут, навчався в Командно-штабному коледжі армії США, а за видатні успіхи отримав відзнаку "Хрест бойових заслуг".

У січні 2026 року Володимир Зеленський призначив нового очільника Офісу президента - главу ГУР Міноборони Кирила Буданова, який працюватиме, зокрема, над розвитком Сил оборони та бере участь у міжнародних переговорах. Наразі він перебуває в Абу-Дабі на другому дні тристоронніх консультацій за участі української, американської та російської сторін.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити