Секретар РНБО повідомив про відновлення тристоронніх перемовин за участі України, США та Росії в столиці ОАЕ
У столиці Об’єднаних Арабських Еміратів стартував другий день тристоронніх консультацій. Переговори проходять у запланованому форматі за участі української, американської та російської сторін. Робота триває в кількох форматах, зокрема в групах. Підсумки обіцяють оприлюднити пізніше.
Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Рустем Умєров. За його словами, переговори відбуваються в тих самих форматах, що й вчора.
"Розпочався другий день переговорів в Абу-Дабі. Працюємо у тих самих форматах, що й учора: тристоронні консультації, робота в групах та подальша синхронізація позицій", - написав він.
4 лютого в Абу-Дабі завершився перший день тристоронніх перемовин за участі України, США та Росії. Обговорення тривали близько п’яти годин. Після спільної зустрічі сторони продовжили роботу в групах. У переговорах від України брали участь, зокрема, Кирило Буданов, Давид Арахамія та Сергій Кислиця.
Оглядач Politico Джеймі Деттмер вважає, що саме ці перемовини можуть уперше чітко показати, чи справді очільник Кремля Володимир Путін налаштований на мир. За його словами, цей раунд переговорів відрізняється від усіх попередніх через помітне зростання "конструктивності" сторін. Республіканські експерти, що консультують Київ, пов'язують це з оновленням української команди та зміною тону представників РФ.
Також увечері президент Володимир Зеленський анонсував новий обмін полоненими найближчим часом - перший за чотири місяці. Ймовірно, домовленості були досягнуті саме під час консультацій в Абу-Дабі.