Заморожені російські активи спрямують на користь Україні: про які суми йдеться та коли гроші підуть в дію

Країни ЄС підтримали план використання російських активів, однак поки невідомо коли це станеться

Знищені українські домівки
До кінця літа Європейська комісія готується представити більш детальну пропозицію

Країни Євросоюзу на саміті, що почався в четвер, 30 червня, в столиці Бельгії Брюсселі, підтримали план, згідно з яким прибутки від російських активів, заморожених у країнах Європи, будуть використані для допомоги Україні. Лідери ЄС, ймовірно, стягнуть з цих активів податки на прибуток.

Про це інформує Bloomberg.

За оцінками, цей прибуток може становити близько трьох мільярдів євро на рік. Аби отримати кошти в ЄС планують заручитись підтримкою країн G7. За даними Bloomberg, Брюссель уже вів переговори з Вашингтоном. Британія підтримала план використання прибутків раніше. А з іншими країнами розмови на цю тему продовжаться вже найближчими днями. 

Європейська комісія готується представити більш детальну пропозицію до кінця літа, проте незрозуміло, коли саме це станеться, оскільки вона постає перед низкою політичних та юридичних проблем.

Ризики

Більше від половини активів перебувають у готівці і на депозитах, тоді як істотна частина суми, що залишилася, зберігається в цінних паперах, які будуть переведені в готівку в міру їх погашення протягом наступних двох-трьох років, зазначає видання. Проте, за словами співрозмовників Bloomberg, існує юридичний ризик, що план може бути оскаржений у суді. Також існує побоювання, що відсотки й прибутки, отримані від заморожених суверенних активів рф, належать саме росії.

Раніше, Євросоюз дійшов висновку про неможливість законної конфіскації активів російського Центробанку для використання для відбудови України. Тоді ЄС зосередився на двох варіантах: 

  1. Тимчасове використання ліквідних активів центрального банку Росії — іншими словами, інвестування активів і спрямування доходів в Україну.
  2. Спрямування прибутку, і спрямування активів та доходів в Україну коштом компаній з російським капіталом. 

Робоча група ЄС віддала перевагу другому варіанту, зазначивши, що така модель "не вплине на фінансову стабільність, збереже бізнес-моделі залучених компаній та буде справедливою з погляду оподаткування".

Нагадаємо, раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц на пресконференції за результатами саміту ЄС у Брюсселі, сказав, що Європейська комісія поки не знайшла механізму, як використати російські активи в інтересах України. Також раніше, ми вкотре писали про позицію Угорщини, яка напередодні прийняла рішення блокувати 50 мільярдів євро, які Європейський Союз погодив надати як допомогу.

Зазначимо, станом на травень, Організація Об'єднаних Націй оцінювала вартість відновлення української інфраструктури, яка була пошкоджена або зруйнована через повномасштабне російське вторгнення, у щонайменше 411 мільярдів доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube