Закон про гральний бізнес, підписаний Зеленським, створює корупційні ризики та не може бути реалізований, - НАПК

Закон про гральний бізнес, підписаний Зеленським, створює корупційні ризики та не може бути реалізований, - НАПК

Закон про гральний бізнес, підписаний Зеленським, створює корупційні ризики та не може бути реалізований, - НАПК

Національне агентство з попередження корупції направило президенту України Володимиру Зеленському лист, в якому повідомило про корупційні ризики в нормах закону "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор".

Про це повідомляє Інформатор,посилаючись на прес-службу НАПК .

"НАПК відзначило, що, незважаючи на те, що цей документ спрямований на зменшення корупції, він містить корупційні ризики та фактично не може бути реалізований, оскільки його положення суперечать один одному", - йдеться у повідомленні. Відзначається, що впровадження закону в такій редакції призведе до появи корупційних схем при отриманні дозвільних документів, унеможливить чесну конкуренцію і прозорі правила діяльності у сфері азартних ігор.

У НАПК повідомили, що раніше була проведена антикорупційна експертиза законопроекту, внаслідок чого виявлено більше двох десятків істотних корупційних ризиків, серед яких:

  • процедура формування складу комісії з регулювання азартних ігор та лотерей суперечить Конституції України, а необхідна кількість її членів для прийняття рішень чітко не визначена ;
  • широкі дискреційні повноваження комісії (можливість діяти на свій розсуд) при визначенні переліку суб'єктів господарювання, які будуть здійснювати сертифікацію та інспектування грального обладнання, можуть призвести до суб'єктивних рішень її членів та формування корупційних практик;
  • введення нових дозволів без внесення змін до Закону України "Про перелік дозвільних документів у сфері господарської діяльності" може призвести до зловживань під час здійснення державного нагляду (контролю);
  • підстави для отримання та анулювання ліцензії на здійснення діяльності у сфері азартних ігор чітко не визначені. Тому комісія зможе зловживати повноваженнями і надавати ліцензії обраним підприємствам;
  • процедура внесення сплати за видачу ліцензії на здійснення діяльності у сфері азартних ігор є суперечливою, оскільки передбачає два варіанти її внесення, що виключають одна одну. Застосовуючи ці взаємовиключні норми на свій розсуд, комісія зможе "підігравати" потрібним учасникам ринку.

У НАПК вважають, що підписаний закон не може бути реалізований, враховуючи наявність в його тексті двох взаємовиключних положень:

  • в одному положенні йдеться, що кандидатури для призначення на посади голови та членів комісії з регулювання азартних ігор та лотерей на розгляд Кабінету міністрів вносить прем'єр-міністр ;
  • інше положення визначає, що відповідні кандидатури на розгляд Кабміну вносяться Комісією з питань вищого корпусу державної служби за результатами проведення конкурсу.

Крім того, наголошується, що в проголосованому парламентом у другому читанні тексті не було враховано жодної рекомендації НАПК.

Нагадаємо, у вівторок, 11 серпня, президент України Володимир Зеленський підписав закон про легалізацію грального бізнесу в Україні. Тепер азартні ігри в країні дозволені.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube