Захист держави - справа всіх: у День Конституції Зеленський та Сирський нагадали про ключовий обов'язок українців

Читать на русском

Зеленський нагадав, що в часи війни ключовий обов'язок народу - це захист України, а Сирський закликав ставати до лав Сил оборони

Читать на русском
День Конституції України
Зеленський та Сирський привітали з Днем Конституції України

Зеленський нагадав, що в часи війни ключовий обов'язок народу - це захист України, а Сирський закликав ставати до лав Сил оборони

Президент Володимир Зеленський та головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський привітали українців з Днем Конституції України. Вони наголосили, що захист України - це справа всього українського народу. Адже ніхто, крім нас не захистить нашу державу.

Зеленський записав відеозвернення до українців на вокзалі у Львові, дорогою з Києва до Брюсселя. Він наголосив, що перше слово першої статті нашої Конституції - "Україна"

"І з перших хвилин війни мільйони людей довели, що для них Україна справді на першому місці. Всі, хто думав у першу чергу не про себе. Хто розуміє, що в часи війни на перший план виходить ключовий обов’язок. 17-та стаття Конституції: захист України - це найважливіші функції держави і справа всього українського народу", - заявив президент.

Зеленський додав, що відданість цьому щодня доводять мільйони українців. Герої на передовій і ті, хто важко працює для зміцнення держави. Українці, які змінили своє життя, змінили свою професію, але не змінили свій вибір на користь свободи, України, Європи.

"Україна - єдина, незалежна, Україна - рідна. З Днем Конституції, дорогі громадяни Слава Україні!", - заявив Зеленський.

 

Привітання з Днем Конституції України оприлюднив у своїх соцмережах й головком Олександр Сирський. Насамперед він привітав українських захисників та захисниць, які боронять незалежність, державний суверенітет, недоторканність наших кордонів.

"Дякую вам, дорогі воїни! Саме завдяки вам ми сьогодні можемо відзначати це велике національне свято, маючи власну державу. Українці - волелюбний народ. Мабуть, жоден народ у світі так жертовно не бореться за власну свободу і власні права!", - заявив Сирський.

Втім, він додав, що варто пам’ятати, що Конституція передбачає не лише права і свободи, але й покладає на кожного громадянина України обов’язки. Так, стаття 65 Конституції України встановлює, що Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.

"Ця стаття Конституції України особливо символічна і важлива зараз, в час повномасштабної російської агресії. Шануючи права - мусимо не забувати про обв’язки. Ніхто крім нас не захистить Україну! Тому, закликаю усіх громадян ставати до лав Сил оборони! Вірю - ми переможемо! В єдності наша сила! З Днем Конституції України! Слава Україні! Героям слава!", - написав головком.

День Конституції України

Конституцію України прийняли на п’ятому році незалежності. Ця довгоочікувана і визначна для українців подія відбулася 28 червня 1996 року, і відтоді щороку 28 червня ми відзначаємо державне свято - День Конституції України.

Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 парламентаріїв). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України. Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Від початку ухвалення Основний закон України змінювався кілька разів. При цьому в Конституції України 1996 року передбачена досить жорстка процедура внесення до неї змін та доповнень. Для схвалення відповідних змін до різних її розділів вимагається від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу Верховної Ради. Якщо ж зміни скасовують чи обмежують права й свободи людини і громадянина або спрямовані на ліквідацію незалежності чи загрожують територіальній цілісності держави, то Конституція України взагалі не може бути змінена.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.