“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Люди обробляли поле попри застереження рятувальників щодо нерозмінованих боєприпасів - Новини України
Допоки в Україні створюють Центр гуманітарного розмінування, українці продовжують підриватися на ворожих мінах. Так неподалік села Добрянка, що на Херсонщині, двоє чоловіків під час польових робіт підірвалися на залишеному росіянами боєприпасі, а у Херсоні 63-річний пенсіонер натрапив на ворожу розтяжку.
Повідомляється, що фермери проігнорували застереження рятувальників про необхідність повної перевірки території на наявність вибухонебезпечних предметів перед початком робіт на полях. чоловіки загинули на місці.
Також поряд із річковим портом у Херсоні на розтяжку натрапив 63-річний чоловік. Це сталося на території його дачі. Постраждалого шпиталізували.
"У теплі дні багатьом мешканцям Херсонщини хотілося б відвідати дачі, земельні ділянки, прогулятися за межами житлових масивів, узбережжями водойм чи у лісосмугах. Але ці місця можуть бути заміновані", - йдеться у повідомленні Херсонської ОДА.
Україна має звання найбільш замінованої країни у світі. Згідно з оцінками міжнародної організації Mines Advisory Group, близько 40% території України забруднено вибухонебезпечними предметами. Серед них протитанкові й протипіхотні міни, міни-пастки, міни-розтяжки, касетні боєприпаси, а також велика кількість нерозірваних снарядів. Відтак, кількість небезпечних ділянок в Україні перевищує аналогічні показники в Сирії та Афганістані. Очікується, що процес розмінування займе декілька років.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що за інформацією Держслужби з надзвичайних ситуацій, 270 тисяч квадратних кілометрів території України залишаються потенційно небезпечними через замінування – це третина від загальної площі держави.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.