Заборона на капсули, смакові та ароматичні добавки, самокрутки і жувальний тютюн. В Україні планують радикально боротися з курінням

Читать на русском

Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді

Читать на русском

Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді

В Україні мають намір боротися з тютюнопалінням - кілька днів тому у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає досить серйозні заборони і обмеження. Якщо законопроект приймуть у такому вигляді, з прилавків магазинів та ларьків зникне більше половини асортименту тютюнових виробів. А до тих, що залишаться - вимоги зростуть.

Автори законопроекту - Радуцький, Гетманцев, Потураєв, Монастирський, Наталуха, Аристов, Радіна і Климпуш-Цинцадзе. Інформатор розібрався, які зміни пропонують в законопроекті.

Зміни стосуються формулювання самого закону - в назву пропонують додати "електронні сигарети", прирівнявши їх до звичайних. Крім того, автори проекту пропонують внести коригування у звітність виробників щодо інгредієнтів та викидів, пов'язаних з їхньою продукцією.

Але найцікавішим є четвертий пункт, який передбачає розширення переліку заборонених до продажу та імпорту виробів. Так хочуть заборонити:

  • жувальний тютюн;
  • сигарети, в яких вміст нікотину перевищує 1,0 мг, смоли - 10 мг, монооксиду вуглецю - 10 мг;
  • тютюнових виробів без медичних попереджень на упаковці;
  • сигарет та тютюн з характерним смаком і запахом. Які саме тютюнові вироби потрапляють під цю категорію, буде вирішувати Кабмін. Але можна припустити, що мова йде про будь-які смакові, ароматичні добавки, ментолові капсули, солодкі фільтри і так далі.
  • Тютюнові вироби, в складі яких вітаміни, кофеїн, таурин або інші подібні добавки. На думку авторів проекту, такі добавки створюють помилкове відчуття, що тютюнові вироби мають переваги для здоров'я або зроблять вас більш бадьорими та енергійними. Також заборонять добавки, які роблять дим кольоровим, полегшують вдихання диму або засвоєння нікотину.
  • Сигарети та тютюн для самокруток зі смако-ароматичними добавками в будь-яких компонентах (фільтрах, капсулах, упаковках);
  • Сигарети або тютюн для самокруток, якщо в їх фільтрах або папері міститься тютюн або нікотин.

Також зміняться й вимоги до маркування тютюнових виробів. Автори проекту хочуть заборонити вказувати на упаковках:

  • інформацію, яка створює помилкове враження про характеристику продукту і його вплив на здоров'я;
  • інформацію про вміст нікотину, смоли, монооксиду вуглецю у тютюновому вироби.До цього пункту виникають питання - навіщо забороняти вказувати таку важливу інформацію? Логічного пояснення цьому немає, тому можна припустити, що автори законопроекту мали на увазі якраз протилежне.
  • Повідомлення про те, що даний продукт є менш шкідливим, ніж інші, або має ще якісь переваги;
  • текст або символи, які роблять тютюнові вироби схожими на харчовий або косметичний продукт.

Також виробникам хочуть заборонити вкладати до упаковки вкладиші зі знижками або іншими закликами до поширення виробів.

Законопроект, крім усього іншого, регламентує зовнішній вигляд і форму упаковок, порядок і формулювання текстів-попереджень на пакуванні, а також штрафи за порушення будь-якого з цих пунктів.

До речі, подібний законопроект вже реєстрували в Раді у минулому році. Тоді комітет рекомендував відхилити його, і далі справа не пішла. Чи вийде просунути його цього разу, і як автори збираються протистояти тютюновим лобістам - питання відкрите.

Це не єдина новина для курців. Один з авторів законопроекту Михайло Радуцький раніше запропонував підвищити ціни на сигарети мінімум до 200 гривень за пачку. Отримані таким чином гроші він рекомендує направити на фінансування медицини.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.