Заборона керувати авто та на виїзд з країни. В рф прийняли жорсткий закон про електронні повістки та неявку у військкомат

В рф запровадили електронні повістки та нові заборони

Російські призовники
На росії запровадили нові заборони для призовників

У росії офіційно заборонили виїжджати за кордон тим громадянам, які отримали повістки до військкомату. Таке рішення вже підтримали російські депутати. 

Про це повідомляють російські ЗМІ. 11 квітня депутати Держдуми рф ухвалили рішення про заборону громадянам покидати територію рф після отримання повістки. Однак при цьому цікаво те, що коли саме був момент отримання повістки – вирішує сама держава. 

Справа в тому, що Держдума рф також ухвалила закон про електронні повістки. Тобто, тепер росіяни отримуватимуть повістки в особистому кабінеті громадянина, на відповідному вебпорталі. Це значить, що якщо ніхто не втече від повістки: якщо не буде вручена паперова повістка, то вона буде автоматично вважатися врученою в реєстрі повісток. 

У соціальних мережах одразу росіяни стали скаржитися. На скріншотах нижче можна побачити коментарі росіян, які вже "втратили довіру до влади". Також багато людей на росії сумніваються, що електронні повістки торкнуться синів депутатів. За соціальними мережами видно, що громадяни рф не оцінили таке "посилення мобілізації". 

Також журналісти взяли коментар в депутата Держдуми рф Олега Лугового. У нього запитали, що робити, якщо громадянин просто не мав доступу до інтернету і не бачив повістки. На це відповідь була про те, що тоді "це ваші проблеми" і настає відповідальність. Це значить, що тепер практично кожен громадянин рф в будь-який момент зможе стати "уклоністом".  

Таким чином, після "вручення повістки" росіянам треба з'явитися до військкомату в призначений час. Якщо за 20 днів вони так і не з'явилися, то їм заборонять керувати авто, продавати та купувати нерухомість, а також оформлювати кредити. 

Мобілізація на росії

На росії обмовилися про те, скільки було спроб підпалити військкомати після початку мобілізації. Зазначається, що зафіксували щонайменше 77 таких випадків. При цьому тим росіянам, які кидали "коктейлі Молотова" у військкомати, може загрожувати до 19 років ув'язнення. 

Варто зазначити, що на росії триває й прихована мобілізація. Водночас у російських окупантів є шанс вижити: в Україні працює проєкт "Хочу жити", до якого можна звернутися та здатися до полону.

Нагадаємо, раніше експерти пояснювали, навіщо кремль запроваджує повістки онлайн

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube