За кримським сценарієм: підсумки референдумів та подальші плани путіна - ISW

Читать на русском

В росії підрахували голоси фальсифікованих референдумів.

Читать на русском
За кримським сценарієм: підсумки референдумів та подальші плани путіна - ISW

В росії підрахували голоси фальсифікованих референдумів.

В тимчасово окупованих росією Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях України завершились фальсифіковані «референдуми». За даними російських фіктивних підрахунків, голосів "за" від українських виборців підраховують в межах рекордних 87-99%. Ймовірно, 30 вересня, путін оголосить про анексію Росією окупованої території. 

Для путіна заверешення референдумів – остання передумова для того аби проголосив анексію Росією окупованої території України.  В Інституті вивчення війни, вважають що російські офіційні особи заздалегідь визначили та фальсифікували рейтинги участі виборців у фіктивних референдумах, одночасно примушуючи українських цивільних осіб на окупованих територіях показово голосувати за анексію Росією. 

Оголошення про анексію не змусить себе довго чекати. В Міністерстві оборони Великої Британії вважають, що путін, ймовірно, зробить відповідну заяву 30 вересня під час виступу в обох палатах російського парламенту. Фіктивний референдум, а потім й президентський указ про визнання окупованої території та договір про приєднання - вже звичний план дій для президента рф. Такий же підхід він використав й у 2014 році при незаконній анексії українського Криму. Офіційно анексію схвалили протягом п’яти днів після фіктивного кримського референдуму. 

Прокремлівські посіпаки й очільники так званої Донецької та Луганської народної республіки денис пушилін та леонід пасічних, 27 вересня заявили російським ЗМІ, що планують дуже скоро поїхати до москви аби просити путіна затвердити результати фіктивних референдумів. За даними попередніх прогнозів Інституту, такий поспіх зумовлений тим, аби мати право мобілізувати українських цивільних з окупованих територій до лав російських військ.

Нині ж, російські війська відправляють новомобілізованих військовослужбовців Західного військового округу (ЗВО) на лінію фронту в Херсонській та Харківській областях без попередньої підготовки. Ба більше, нібито це воля самих же військових. Відтак, Мобілізований військовослужбовець 1-го танкового полку невизначеної частини записав відео з проханням відправити в Херсонську область без будь-яких додаткових навчань.  Російське опозиційне видання  «Медіазона»  також повідомило, що мобілізовані 237-го танкового полку 3-ї мотострілецької дивізії з Валуйок, відправляються на передову Донбасу лише за один день навчань. 

Натомість, радник Офісу президента України Олексій Арестович напередодні розповів про перших 200-х щойно прибулих росіян, а ще як за словами "злих язиків" цілий російський гарнізон в Лимані зміг опинитися в оточенні ЗСУ.

Нагадаємо, про те як пройшов псевдореферендум у Мелітополі можна прочитати тут. Також раніше, Інформатор, писав про "високу явку" виборців на Луганщині. Зазначимо, росіяни змушували голосувати на «референдумі» українських військовополонених.  І про те, як насправді проходив "референдум" у перехоплених розмовах росіян.