За Цербером суне Харон: через спеку в Європі закриті туристичні місця, а на заході США - пекло

Італійські метеорологи назвали наступну фазу європейської спеки "Харон", а цього тижня панував "Цербер"

Спека у Греції
Хвиля спеки змусила Афіни закрити Акрополь

Греція зачинила стародавній Акрополь у найспекотнішу частину дня у п’ятницю,14 липня. Це зробили для того, щоб захистити туристів, оскільки Південна Європа постраждала від сильної спеки, а понад 100 мільйонів американців зіткнулися з тривалим періодом спекотної погоди. Втім, за "Цербером" прийде "Харон" і спека може посилитись ще більше.

Як повідомляє Еuractiv, Європейське космічне агентство (ESA), чиї супутники контролюють температуру суші та моря, попередило, що Італію, Іспанію, Францію, Німеччину та Польщу очікують екстремальні умови.

Температура наступного тижня може побити поточний рекорд Європи – 48,8 за Цельсієм, зафіксований на Сицилії у серпні 2021 року.

Італійські метеорологи назвали наступну фазу європейської спеки "Харон" — це відсилання до перевізника душ померлих у грецькій міфології. А цього тижня панував  "Цербер", названий на честь триголового пса підземного світу.

Минулого тижня у світі зафіксували найспекотніший день за всю історію, і вчені звинувачують у цьому поєднання тривалого глобального потепління, спричиненого парниковими газами, з короткостроковим поштовхом від Ель-Ніньо, звичайної теплої погоди, яка походить із Тихого океану.

Смерть, опіки та зневоднення

У багатьох місцях на південному заході Сполучених Штатів, де спекотне літо є нормою, найближчими днями прогнозують екстремальні температури, які можуть побити рекорди.

У місті Фенікс в Аризоні вже 15 днів поспіль температура перевищувала 43,3 за Цельсієм, а мобільні клініки лікували бездомних людей, які страждали від опіків третього ступеня та сильного зневоднення.

Вплив екстремальної літньої спеки привернуло дослідження, яке показало, що 61 000 людей могли загинути через жахливу спеку по всій Європі минулого літа.

Джоан Баллестер, професор Барселонського інституту глобальної охорони здоров’я, повідомила, що Франція зробила висновки зі смертоносної спеки 2003 року, а за нею можуть послідувати такі країни, як Італія, Греція, Іспанія та Португалія.

Є заходи, які є відносно дешевими, як, наприклад, координація державних організацій, які також проводять перепис уразливих груп населення. Але є набагато дорожчі заходи, як, наприклад, перепланування міст для покращення житлових умов, — повідомила Баллестер. 

Відвідини Акрополю не на часі

В Афінах, коли температура підіймалася вище 40 градусів Цельсія, влада закрила Акрополь, де знаходиться храм Парфенон, який щороку відвідують мільйони туристів.

Величезні натовпи раніше утворювали довгі черги під час спеки, щоб потрапити на це місце, багато хто одягав капелюхи та брав віяла, інші пили воду та несли парасолі. Пагорб стає особливо задушливим через його висоту та відсутність тіні.

Одній жінці, яка сиділа на землі, надали допомогу медики після того, як вона знепритомніла. Інших спустили з пагорба Акрополя на візках для гольфу та пересадили в інвалідні візки.

Міністерство цивільного захисту Греції попередило про ризик лісових пожеж у п’яти областях і закликало людей уникати таких робіт, як спалювання бур’янів, побоюючись спровокувати пожежі. Лісові пожежі також охопили частини Хорватії поблизу узбережжя Адріатичного моря.

Лікарі попереджали, що найбільше ризикують люди похилого віку, які мають проблеми зі здоров'ям.

Вони страждають на проблеми з серцем, хронічний бронхіт, інсульт, ниркову недостатність. Більшість із них мають низький соціально-економічний статус, і ми знаємо, що у таких випадках люди, які не мають кондиціонера, є більш уразливими. Вони стикаються з вищим ризиком і вищою смертністю після надходження до відділення невідкладної допомоги, — сказав Анхель Абад з відділу сталого розвитку мадридської лікарні Ла-Пас.

 Цербер роздирає Грецію та Італію

Спекотна хвиля, яка вирує по всій території США, а також у південній та центральній Європі, вже забрала життя сотень людей. Найбільше страждають від спеки Італія та Греція, де стовпчики термометра піднялись до + 40. А за океаном, у США, найближчими днями очікують 47 градусів тепла. Метеорологи називають спекотну хвилю екстремальною і навіть дали їй ім'я - Цербер.

В Україні також сьогодні рекордно висока температура. Втім, вже завтра синоптики прогнозують мінливу хмарність.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube