З'явилися ознаки, що окупанти можуть готуватися залишити ЗАЕС, - очільник Енергоатому

Читать на русском

Але ще рано говорити, що російські військові звідти виїжджають

Читать на русском
З'явилися ознаки, що окупанти можуть готуватися залишити ЗАЕС, - очільник Енергоатому
Запорізька АЕС та Петро Котін

Але ще рано говорити, що російські військові звідти виїжджають

З'явилися ознаки, що російські окупанти можуть готуватися залишити Запорізьку атомну електростанцію в Енергодарі. Але ще рано говорити, що вони їдуть із ЗАЕС, заявив в ефірі телемарафону голова Енергоатому Петро Котін.

"В останні тижні ми отримуємо інформацію, що з'явилися ознаки того, що вони, можливо, збираються залишити Запорізьку АЕС", – сказав він.

За словами Котіна, у російській пресі почали з'являтися публікації, що ЗАЕС можна було б залишити – можливо, передати під контроль МАГАТЕ.

"Таке враження, що вони збирають валізи, крадуть все, що можуть знайти. Але ще рано говорити, що російські військові звідти виїжджають", – заявив голова Енергоатому.

Анексія Запорізької АЕС

5 жовтня російський диктатор володимир путін видав указ під назвою "Про особливості правового регулювання у галузі використання атомної енергії на території Запорізької області". Ним він доручив передати Запорізьку АЕС у федеральну власність. Згідно з указом, акціонерному товариству "Експлуатуюча організація Запорізької АЕС" "нададуть дозвіл (ліцензію) на право ведення робіт у галузі використання атомної енергії відповідно із законодавством російської федерації у сфері використання атомної енергії". У третьому пункті указу йдеться про те, щоби забезпечити прийняття у федеральну власність об'єктів використання атомної енергії ЗАЕС та іншого майна, необхідного для "здійснення її діяльності". Нагляд та використання атомної енергії ЗАЕС визначено до 1 січня 2028 року. В "Енергоатомі" заявили, що Запорізька АЕС продовжуватиме працювати в Україні, згідно з українським законодавством.

У листопаді На території Запорізької АЕС було зафіксовано 12 прильотів. Інформацію про це підтвердили співробітники МАГАТЕ, що залишаються на станції. Енергоатом вважає, що обстріли вчинили для того, аби завадити запуску двох енергоблоків станції. Про це свідчать місця, де, приблизно, відбулися влучення. 

Водночас, МАГАТЕ заявила, що потрібно здійснити якнайшвидше заходи для запобігання ядерній катастрофі. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зазначив, що він продовжуватиме робити все, аби створити навколо ЗАЕС зону ядерної безпеки та захищеності. Звичайно, росія цьому активно перешкоджає. 

Нагадаємо, що врятовані працівники ЗАЕС, разом із гендиректором, розповіли про те, як росіяни знущаються над співробітниками станції. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.