З початку війни на Донбасі на мінах підірвалися понад тисячу осіб, - ООН

Читать на русском

На ліквідацію всіх вибухонебезпечних об'єктів на Донбасі може піти ціле десятиліття

Читать на русском

На ліквідацію всіх вибухонебезпечних об'єктів на Донбасі може піти ціле десятиліття

В управлінні ООН з прав людини повідомили, що в період з квітня 2014 року по лютий 2021 року на Донбасі на мінах підірвалися 1 190 осіб. Всього в Україні на територіях, де є мінна небезпека, живе близько 2 мільйонів осіб, 240 тисяч з них - діти.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на звіт ООН .

"Україна займає п'яте місце в світі за кількістю жертв інцидентів, пов'язаних з протипіхотними мінами і боєприпасами. Країна також входить до трійки «лідерів» за кількістю інцидентів, викликаних протитранспортними мінами", - йдеться у повідомленні.

Питаннями розмінування на сході України займається ряд неурядових організацій та установ системи ООН, включаючи Дитячий фонд (ЮНІСЕФ) та Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГП).

До слова, доступ до територій на сході країни обмежений, і тому оцінити справжні масштаби мінної загрози і повністю ліквідувати всі вибухонебезпечні об'єкти буде дуже важко - на це може піти ціле десятиліття.

Нагадаємо, на Донбасі з квітня 2014 року по серпень 2020 року через міни та вибухівку померли 42 дитини.Також 144 були поранені.

Крім того Інформатор писав, що через міни на Донбасі з серпня 2020 року по січень 2021 року загинули вісім цивільних осіб.Про це йдеться у доповіді Матильди Богнер, глави моніторингової місії ООН з прав людини в Україні на брифінгу у Києві.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.