Письменник, історик Віталій Капранов в інтерв'ю згадав російського диктатора, Азов, а також успішний YouTube-канал
Майже три місяці тому, 16 квітня, помер відомий український письменник і громадський діяч Дмитро Капранов. Йому було 56 років. Причиною стали проблеми з серцем. Разом з братом Віталієм Дмитро, зокрема, випустив багато книг та заснував видавництво "Зелений пес".
В інтерв’ю Апостроф Lime Віталій Капранов розповів, як переживає смерть близької людини. Також він згадав часи Революції Гідності та заявив, що боїться бути провидцем.
"Ми з братом ніколи не проводили між собою ніякої різниці. Мені і зараз непросто розповідати всім про нього. Бо це має такий вигляд, наче я сам собою хвалюсь, а з іншого боку – не маю права не хвалитися. Ми обидва завжди були авантюристами, які легко йшли на ризиковані затії, як, наприклад, спалення рукописів під Кабміном та інші численні акції та мітинги", – згадав Віталій.
"Я поки що живу спогадами. Мені треба зафіксувати те, що він зробив. Я, знаєте, як вдова письменника, яка повинна ходити і розповідати про його роботу і про те, який він був талановитий. Усі наступні активності, звісно, не можуть відбуватися без Дмитра, бо ми ніколи окремо один від одного не були. А як це зробити, я не знаю. Найближчим часом плануємо зробити вечір пам’яті, зібрати друзів, почитати поезію, поспівати та поговорити так, наче він з нами. Попри те, що у мене дуже багато виступів, одному дуже складно. Всі говорять, що я повинен продовжувати за двох, а як це фізично зробити, поки що не знаю".
Віталій Капранов згадав часи Революції Гідності, коли Майдан горів і палала остання барикада, а навкруги стояв стіною ОМОН. Туди прийшла знімальна група і запитала в братів: "Що буде?". Тоді Дмитро та Віталій відповіли: "Все, ми перемогли, наливайте шампанське, їм гаплик". На ранок почалась стрілянина і "стражі порядку" втекли.
"Чому ми так сказали? Бо коли Янукович дав команду застосувати Збройні сили проти революціонерів – це і було його самогубство. Армія не може воювати з народом, а особливо українська армія. Це найманці можуть воювати з нами, а наші люди не можуть. Знаєте, я боюся бути провидцем, але зараз у мене таке ж відчуття, що ми не збираємося здаватися. Питання в тому, коли вичерпаються сили ворога і якою ціною ми виграємо. Я вже заплатив за це найвищу ціну, бо фактично вмер разом з Дмитром. Якби не було війни, він би ще пожив навіть з важкою хворобою. Два роки війни, служба в "Азові", обстріли, – це ж все впливає на здоров’я. Його не напряму вбив Путін. Разом з ним москалі убили і мене, але здаватися я все одно не збираюся".
YouTube-канал імені Т.Г. Шевченка, який створили брати, здобув неабияку популярність і має багато прихильників (підписані понад 945 тисяч фолловерів). За словами Віталія, саме Дмитро був ініціатором і двигуном історичного каналу.
"Він пішов, залишивши за собою один недороблений текст, який я дописав. Це історія США. Якщо я скажу, що США – це передусім басейн річки Міссісіпі, багато хто точно буде здивований. Вся країна утворилася навколо однієї велетенської водної артерії. За подібним зразком утворилася і Україна, тільки це Дніпро та річки північного Причорномор’я. Незабаром побачимо, чи сподобається наша розвідка глядачам. Наразі перше, що мене турбує – це подальший розвиток каналу. Писати тексти на історичну тематику непросто… А з іншого боку – не можна брати на допомогу чистого літератора. Воно начебто і творчість, але з іншого боку – це творчість у шахті, де потрібно багато копати і видавати на гору", – зауважив Віталій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.