Євро-2023 (U-21). Збірна України на останніх хвилинах втратила перемогу над Іспанією

Українці вийшли у чвертьфінал з другого місця

Іспанія U-21  - Україна U-21
Іспанія U-21 - Україна U-21 (Фото: УЄФА)

У вівторок, 27 червня, молодіжна збірна України U-21 провела свій третій матч на Євро-2023. Після перемог над збірними Хорватії та Румунії, українці зустрічалась з молодіжною збірною Іспанії. Руслан Ротань провів ротацію складу і дав відпочити лідерам.

Перший тайм

Стартові хвилини поєдинку пройшли у невисокому темпі. Команди по черзі контролювали м’яч і в атаку не поспішали. Помилка захисту збірної України ледь не призвела до голу. Желізко віддав передачу супернику, але Нещерет врятував команду. На 20-й хвилині м’яч опинився у воротах збірної України. Проте арбітр зафіксував порушення правил і гол не зарахував. Через сім хвилин Камельйо не реалізував вихід сам на сам, не зумівши переграти Нещерета. Збірна України також атакувала, але особливої небезпеки воротам збірної Іспанії не створювала. Так було до 43-ї хвилини. Україна провела стрімку контратаку і відкрила рахунок. Назаренко пронісся по правому флангу і прострілив у центр, а В’юнник з лінії воротарського майданчика головою відправив м’яч під поперечину.

Другий тайм

У перерві тренер збірної Іспанії замінив голкіпера. В свою чергу Руслан Ротань замість Вівчаренка випустив Сича. Відігралась збірна Іспанії за допомоги збірної України. На 49-й хвилині Сирота, перериваючи простріл Рікельме з лівого флангу, влучив у Желізка, і вже від нього м’яч влетів у сітку. У двох попередніх матчах на турнірі збірна України не пропускала. Надалі гра проходила переважно у середині поля. Іспанці більше володіли м’ячем і розігрували комбінації поруч з центральною лінією. Нічийний результат збірну Іспанії цілком влаштовував, тож ризикувати команда не дуже то й хотіла. На 79-й хвилині  Сікана  збили у штрафному майданчику збірної Іспанії. Пенальті ударом у правий від себе нижній кут реалізував Судаков. На останні хвилині основного часу Іспанія знову зрівняла рахунок. Руїс з правого кута воротарського майданчика влучно пробив у дальній кут.

Іспанія U-21: Агірресабала, Арнау Мартінес, Гільямон, Хіла, Санчес, Бернабе, Сансет, Барренечеа, Орос, Рікельме, Камельйо.
Запасні: Арнау Тенас, Роман, В. Гомес, Міранда, Пачеко, Бланко, Руїс, Родрі, Паредес, Баена, С. Гомес, Вейга.

Україна U-21: Нещерет, Лях, Салюк, Сирота, Вівчаренко, Очеретько, Желізко (ЖК, 61), Назаренко, Криськів (ЖК, 7), Брагару, В’юнник.
Запасні: Трубін, Фесюн, Таловєров, Сич, Сікан, Мудрик, Батагов, Бражко, Кащук, Бондаренко, Судаков.

• Іспанія U-21 — Україна U-21 2:2 (Желізко, 49 (автогол), Руїс, 90 - В’юнник, 43, Судаков, 81, (з пенальті)).

Збірна України зайняла друге місце у групі. Суперник українців по чвертьфіналу визначиться 28 червня.