ЄС зробила поблажки росіянам. Вирішили достукатися до інтелектуалів

Представництво ЄС у росії проведе онлайн-фестиваль європейського кіно. Таке рішення викликало безліч питань

Фестиваль європейського кіно
ЄС шукає точки дотику

Представництво Європейського союзу у рф відновлює фестиваль європейського кіно у Москві. Захід пройде з 1 до 15 листопада. Кінофестиваль європейського кіно проходив у росії 15 років поспіль, проте навесні 2022 року на тлі вторгнення російських військ в Україну цю традицію було перервано.

Протягом двох тижнів онлайн буде доступний 21 фільм мовою оригіналу з російськими субтитрами. Організацією займається Представництво ЄС у росії. Слоган фестивалю-2023 говорить: «Кіно об'єднує!»

Посол ЄС у росії Ролан Галараг зазначив, що у нинішніх реаліях надзвичайно важливо знаходити точки дотику для досягнення взаєморозуміння, тоді як різноманітне кіно є чудовим провідником у контексті просування універсальних людських цінностей.

Знаходити точки дотику?
Знаходити точки дотику?

Цього року до програми огляду увійшов 21 фільм із Франції, Німеччини, Іспанії, Бельгії, Італії, Чехії та інших європейських країн, а також дві картини, зроблені спільними зусиллями російських та європейських компаній. На глядачів чекає не лише ігрове кіно, а й документалістика та анімація.

Після 24 лютого 2022-го з росією відмовилася працювати п'ятірка найбільших голлівудських студій: Universal Pictures, Warner Bros., Walt Disney Pictures, Sony Pictures та Paramount Pictures. Офіційний прокат втратив «Бетмена», «Доктора Стренджа», «Фантастичні тварюки» та багато інших хітів. Голлівудські мейджори, фільми яких акумулювали левову частку російського бокс-офісу, перестали випускати в росії свої кіноновинки. У результаті у 2022 році касові збори впали порівняно з допандемійним 2019 роком на 57,2%, за кількістю проданих квитків зниження становило 62%.

Касові збори впали
Касові збори впали

Закінчились і кінофестивалі. У березні 2022 року відомий режисер та продюсер Олександр Роднянський сказав, що «не можна говорити про фестивалі, коли країна веде агресивну війну». У результаті деякі кінотеатри, які опинилися на межі виживання, повернулися до практики 1990-х років і почали показувати піратські копії. Наприклад, найкасовіший фільм компанії Warner Bros «Барбі» вийшов у прокат попри відсутність прав на показ стрічки.

На межі виживання
На межі виживання

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube