ЄС запускає платформу для боротьби з російською та китайською пропагандою

Читать на русском

У ЄС мають намір створити інформаційну платформу для протидії російській та китайській пропаганді.

Читать на русском
ЄС запускає платформу для боротьби з російською та китайською пропагандою
Жозеп Боррель каже, що пропаганді терміново потрібно протидіяти

У ЄС мають намір створити інформаційну платформу для протидії російській та китайській пропаганді.

У ЄС мають намір створити інформаційну платформу для протидії російській та китайській пропаганді.
Ініціатива виникла на тлі зростання загрози проведення спеціальних психологічних операцій (ІПСО) спецслужбами авторитарних країн. Платформа слугуватиме для взаємодії та обміном інформації про нові маніпуляції та пропагандистські наративи задля протидії цьому.

Платформа проти пропаганди

Європейський Союз запустить платформу для протидії російській та китайській пропаганді, а також кампаніям дезінформації. Таку заяву зробив глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель у вівторок 7 лютого, передає Politico.

За словами Борреля, у Євросоюзі зростає занепокоєння щодо того, що спецслужби Китаю та росії активізували роботу в інформаційному просторі ЄС. Тому планують створити Європейську службу зовнішнього впливу (European External Action Service, або EEAS). Служба намагатиметься відстежувати маніпуляції інформацією з боку іноземних акторів і координуватиме роботу з 27 країнами ЄС і широким співтовариством неурядових організацій.

Боррель заявляє, що російській пропаганді необхідно протидіяти
Боррель заявляє, що російській пропаганді необхідно протидіяти

«Нам потрібно зрозуміти, як організовані ці кампанії з дезінформації… щоб ідентифікувати учасників маніпуляцій», — сказав Боррель.

Як служба протидіятиме пропаганді

Один представник EEAS сказав Politico, що це буде децентралізована платформа, для обміну інформацією в режимі реального часу. Неурядові організації, уряди країн та агентства з кібербезпеки зможуть обмінюватися на платформі наявною інформацією, аби краще зрозуміти нові загрози дезінформації та наративи та швидше вживати заходів для розв'язання таких проблем.

« Росія використовує інформаційні маніпуляції та втручання як важливий інструмент своєї війни проти України з безпрецедентною інтенсивністю та використанням інструментів. Ми маємо працювати за трьома напрямками: передбачати та стримувати дії пропагандистів, вживати заходів на підтримку України та, нарешті, – бути амбіційними у створенні стійкості до авторитарних режимів», – сказав Боррель.

У Європі вже існує підрозділ із дезінформації — Stratcom. У своєму першому звіті агенція зазначає, що більшість іноземних інформаційних маніпуляцій у 2022 році були зосереджені на наративах, які підтримували російське вторгнення в Україну. Активно були задіяні дипломатичні канали росії та Китаю.

Чому виникла потреба

Після початку війни росія докладає багато зусиль, аби маніпулювати та спотворювати інформацію про війну, зокрема й на території ЄС. Вони поширюють фейки про «звірства українців», «нацистів в Україні», «санкції не діють», «Україна - failed state» та інші. Крім того, кремль поширює свою пропаганду та дезінформацію також на країни Африки та Близького Сходу. Він намагається звинуватити ЄС у глобальній продовольчій кризі, яка, мовляв, розпочалася через Західні санкції.

Російська пропаганда впроваджує свої наративи в інформаційне поле Європи та світу
Російська пропаганда впроваджує свої наративи в інформаційне поле Європи та світу

Жозеп Боррель попереджає про «нову хвилю» дезінформації, яка включатиме сфабриковані зображення, відео та вебсайти, які видають себе за засоби масової інформації. Ці пропагандистські засоби налаштовувати поширювати фейки в соцмережах зі швидкістю «у п’ять разів швидше за швидкість світла в соціальних мережах і службах обміну повідомленнями».

Ми також писали про те, що українські айтівці створили платформу Delta для збору наявної розвідувальної інформації для ЗСУ. Раніше інформатор писав про те, чому Соловйов та кремлівські боти атакують Кімберлі Каган з Інституту вивчення війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.