Єрмак розповів про майбутнє ПВК "Вагнер"

Читать на русском

Серед іншого, це дозволить розпочати кримінальне переслідування всіх членів ПВК Пригожина

Читать на русском
Єрмак розповів про майбутнє ПВК "Вагнер"
До бойових дій на території України залучено понад 8 000 найманців ПВК "Вагнера"

Серед іншого, це дозволить розпочати кримінальне переслідування всіх членів ПВК Пригожина

Пропозиція визнати приватну військову компанію "Вагнер" терористичною організацією стане реальністю. До Конгресу США внесли відповідний законопроєкт. Документ має назву "Про притягнення до відповідальності російських найманців".

Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Коли він набуде чинності, то протягом 90 днів ПВК "Вагнер" визнають іноземною терористичною організацією. Це дозволило б США порушити кримінальне провадження проти ватажків групи та її членів, а також переслідувати їх активи по всьому світу.

"Дехто думав, що ми жартуємо, але Україна системно каратиме всіх за злочини проти нашого народу. Знайдемо всіх. Доженемо теж всіх. Не сховаєтесь навіть у власних убогих селах, в халупах без унітазів. Там теж вас знайдемо", -  наголосив Єрмак.

30 листопада, Єрмак повідомляв, що вже тривалий час окупанти намагаються захопити місто Бахмут на Донеччині. ЗСУ вдається стримати атаки рашистів, серед яких зеки-"вагнерівці", яких командування не жаліє і посилає із самими автоматами без засобів захисту.

"Їх немов "м'ясо" везуть на позиції без зброї. Вони отримують автомат, без броніків і касок, і роблять набіги на наші позиції. Вони - це російські зеки, яких вербує "вагнер". Саме це щодня відбувається під Бахмутом. Вони кладуть сотні таких людей в надії, що ними їм вдасться послабити нашу оборону. За спинами цього "м'яса" стоять кадрові. Нічого не змінюється в орді. Люди там були м‘ясом завжди, такими і лишатимуться поки не піднімуть голову, - сказав Єрмак.

Зазначимо, що більшість складу російської ПВК складають найманці з-поміж колишніх ув’язнених. До бойових дій на території України залучено понад 8 000 найманців ПВК "Вагнера". Більшість підрозділів зараз перебувають безпосередньо в районах вздовж лінії бойового зіткнення. Їхня задача – підтримка меншої за чисельністю групи досвідчених "контрактників". При цьому, найбільші втрати особового складу складають саме колишні ув’язнені. 

Що відомо про засновника приватної військової компанії "Вагнер" Пригожина 

Прихожин російський олігарх і довірена особа російського диктатора володимира путіна, який контролює "мережу компаній", включаючи групу "Вагнер". Ці найманці беруть участь у військових конфліктах в Африці, Сирії та інших регіонах світу. Їх звинувачують у втручанні у вибори США у 2016 та 2018 роках. Згідно з розслідуванням Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, операції Пригожина "тісно пов'язані з Міністерством оборони росії та його розвідувальним відділом, ГРУ". Одна з компаній Пригожина займалася у росії організацією харчування вищих осіб країни-агресорки, завдяки чому він отримав у ЗМІ прізвисько "кухар путіна". З 2016 року він знаходиться під санкціями США, з 2020 - під санкціями Євросоюзу і Великобританії, з 2022 - Австралії, Канади та Японії. Відомо, що "вагнерівці" активно беруть участь у війні проти України. Пригожин останнім часом активно займався вербуванням ув'язнених з російських в'язниць – особисто переконував їх ставати найманцями ПВК "Вагнер" та їхати воювати проти України. За інформацією української розвідки, перед вибухом у колонії в Оленівці українських військовополонених допитували саме "вагнерівці".

Нагадаємо, на Донеччині вилучають документи вбитих "вагнерівців", а їхні тіла вивозять. Крім того, Пригожин створює в росії власну державну машину.

Також Інформатор писав, що у "Вагнер" набирають ув'язнених з ВІЛ і гепатитом С,  їх вже взяли в полон в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.