Київ вже повідомив партнерів про подію, аби унеможливити постачання цих компонентів до рф в майбутньому
В новій російській ракеті 40Н6 знайши іноземний компонент - плату. Така ракета використовується в новітніх комплексах С-400. Залишки від уламків були знайдені на Запорізькому напрямку.
Про це в своєму Telegram-каналі повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Він зазначив, що українські експерти продовжують досліджувати іноземні компоненти російських озброєнь.
Так, повідомлення про знахідку Єрмак опублікував зранку в четверг, 2 жовтня. Він сказав, що уламок змогли знайти на Запорізькому напрямку. Наразі він є досить гарячим і там рф, зокрема, тестує свою новітню зброю - таку, як ракети 40Н6.
Наразі Київ вже звернувся до союзників з цього приводу. Україна й надалі працюватиме, аби подібні випадки - а ми явно бачимо приклад успішного обходу санкцій - не траплялися надалі. При цьому голова ОП не сказав, в якій саме країні була вироблена ця деталь.
"Ми передаємо дані партнерам, щоб вживати заходів та унеможливлювати постачання цих компонентів у рф. Це постійна робота", - зазначив Єрмак.
Нагадаємо, що через вторгнення в Україну проти росії ввели безпрецедентні за масштабом санкції у світовій історії. Станом на зараз рф перебуває під близько 15 тисячами різного роду обмежень з боку західного світу. Цей процес продовжується, постійно приймаються нові пакети санкцій.
Звичайно ж, обмеження є досить болючими для економіки рф. Однак, на жаль, вони не здатні швидко зруйнувати її, адже росія готувалася роками до війни та накопичувала ресурси в країні. Нарешті, в москві придумали схеми по обходу санкцій. Вони називають це "паралельним імпортом" - тобто фактично йдеться про контрабанду.
Саме таким чином рф вдається отримувати нові західні компоненти для ракет. Над ліквідацією таких можливостей Україна готова працювати разом із США.
"Група Макфола-Єрмака постійно звертає увагу на факти наявності іноземних компонентів в російських озброєннях, а також на методи обходу санкцій росією", - пише Єрмак.
Нещодавно генпрокурор України Андрій Костін зустрівся з командою американських посадовців. На ній сторони обговорили посилення співпраці щодо боротьби з незаконним постачанням товарів подвійного призначення до росії.
"Формула нашої роботи цілком послідовна. Ми виявляємо компоненти, звертаємо увагу партнерів, вони шукають інструменти, як протидіяти схемам постачання підсанкційних товарів до рф, а також посилюють санкції... Рухаємося далі. Посилюємо взаємодію, щоб послабити російський ВПК", - резюмував Єрмак.
Даний боєприпас був прийнятий на озброєння, за офіційними даними, під кінець 2018 року. Це далекобійна зенітна керована ракета для С-400.
Її мали взяти на озброєння ще в 2010 році. Однак випробовування були невдалими та сильно затягнулися. Всього їх планували зробити близько 1000 одиниць до 2027 року. Тобто, рф очевидно має дефиціт даної зброї.
Дальність даної ракети - до 400 кілометрів. Вона призначена для ураження літаків, повітряних командних пунктів, стратегічних бомбардувальників, крилатих та балістичних ракет тощо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.