Андрій Єрмак все ще у СІЗО, оскільки банки не працюють і внести заставу за нього технічно неможливо, захист взагалі готує апеляцію
Екскерівник Офісу президента України Андрій Єрмак все ще не вийшов під заставу через те, що необхідну суму зібрали, але внести її неможливо, оскільки банки не працюють. Зараз Єрмак перебуває в СІЗО у камері з покращеними умовами. На рішення суду готується апеляція.
Про це розповів адвокат Єрмака Ігор Фомін в ефірі "Суспільного" та "Новини. LIVE". Фомін зазначив, що заплатив за покращену камеру в СІЗО 9 тисяч гривень - стільки коштує там один тиждень.
Також, за його словами, необхідну суму застави для Єрмака, 140 млн грн, вже зібрали. Але на вихідних банки не працюють. Тому всю суму зарахують відразу після відновлення роботи банків. При цьому Фомін не підтвердив, що всю суму точно зібрано.
"Є платіжні доручення. Я ж не знаю, які гроші йшли, які гроші банк зарахував. Я вам сказав, що просто це не точно, що, з моєї точки зору, суму, яку вже перерахували люди, має бути достатньо для того, щоб пан Єрмак звільнився із-під варти. Дивіться, я не знаю. Я на 100 відсотків впевнений, що там немає однієї великої суми, там багато траншів", - зазначив він.

Фомін додав, що призначена сума застави, мовляв, є юридично необґрунтованою та не відповідає реальним доходам Єрмака. Тому захист готує апеляцію на запобіжний захід для ексголови ОПУ.
"Суд оголосить мотиваційне рішення лише у понеділок. Ми зараз маємо лише рішення суду, але не розуміємо, чому він прийняв це рішення. Оскільки п’ять днів спливають у вівторок, швидше за все, у понеділок-вівторок ми будемо подавати свою апеляцію. Якщо суд затримуватиметься з мотивацією, подамо коротку апеляцію і далі будемо додавати аргументи", - резюмував він.
ВАКС відправив Андрія Єрмака під варту напередодні, 14 травня. Суддя знизив суму застави зі 180 мільйонів гривень, які просила прокуратура, до 140 мільйонів, а також заборонив політику спілкуватися зі свідками та іншими фігурантами справи.
Журналіст Михайло Ткач з'ясував, що у політичних колах одразу почали шукати гроші, а серед можливих платників називали гігантів юридичного ринку з компанії Asters або близьку до ексчиновника Розу Тапанову. Невдовзі ця юристка справді пообіцяла дати 8 мільйонів гривень зі своїх офіційних задекларованих доходів.
Тапанова тривалий час співпрацювала з Єрмаком у його юридичних фірмах ще у 1990-2000-х роках, а зараз є впливовою менеджеркою у державному секторі. Вона входить до наглядових рад таких гігантів, як Укрнафта та Ощадбанк, де її річний офіційний дохід становить близько 12 мільйонів гривень, а також очолює Національний заповідник Бабин Яр.
Утім, до закриття банків першого дня соратники назбирали лише трохи більше 10% від потрібного викупу. Через це Андрію Єрмаку довелося провести ніч в ізоляторі. За даними розслідувачів, керівництво СІЗО наказало не кидати його у звичайну камеру, а тримати в кабінеті начальника оперчастини.
Колишній тренер національної збірної Сергій Ребров у п'ятницю, 15 травня, теж дав 30 мільйонів гривень на заставу для Єрмака. Журналісти намагалися отримати коментар від самого Сергія Реброва. Проте на дзвінки та повідомлення відомий спортсмен наразі не відповів.