ЗМІ стверджують, що коридор для цивільних палестинців із Сектору Гази у Єгипет не працює, уряд країни це заперечує
ЗМІ стверджують, що після обстрілів прикордонного пункту Рафах два дні тому Єгипет закрив перехід для біженців із Сектору Гази. Цивільні не можуть скористатися єдиним можливим коридором, щоб безпечно виїхати з території, яку обстрілює Ізраїль. Водночас МЗС Єгипту заявляє, що Рафах відкритий і працює.
За інформацією журналістів The Times of Israel, уряд Єгипту відмовився створювати будь-які коридори для цивільних палестинців, які утікають від бомбардувань Сектору Гази армією Ізраїля. Видання стверджує, що Єгипет веде інтенсивні переговори з Ізраїлем і Сполученими Штатами, щоб дозволити доставку допомоги та палива через пункт пропуску Рафах, але цивільних до себе брати не хоче.
Журналісти Reuters, посилаючись на співрозмовників із Єгипту, пишуть, що Єгипет обговорює з США плани надання гуманітарної допомоги мешканцям анклаву через свій кордон. Але гуманітарний коридор не працює.
У Міністерстві закордонних справ Єгипту це заперечують. У публікації на сторінці міністерства у Facebook пишуть, що обстріляний 10 жовтня з боку Сектора Гази прикордонний пункт Рафах ні на хвилину не зачинявся і продовжує працювати далі. Але зауважують, що проблеми в роботі прикордонників є.
"Всупереч поширеній неточній і необґрунтованій інформації, прикордонний пункт Рафах між Єгиптом і Сектором Гази відкритий, працює і не був закритий на жодному етапі з початку поточної кризи. За винятком того, що його основні об’єкти з боку Палестини зруйновані через бомбардування Ізраїлю, що заважає нормальній роботі пункту пропуску", - заявляють у МЗС Єгипту.
Також зазначається, що Арабська Республіка Єгипет у четвер, 12 жовтня, закликала всі країни, регіональні та міжнародні організації, які бажають надати гуманітарну допомогу та допомогу палестинському народу в секторі Гази, щоб полегшити їхні страждання внаслідок ізраїльських бомбардувань. Доставити таку допомогу планують до міжнародного аеропорту Аріш.
"Гуманітарна відповідальність та глобальні моральні цінності тримаються на людях з живим сумлінням у всіх куточках світу, щоб ініціювати надання гуманітарної підтримки палестинському народу, який зараз стикається з ризиками Джуми", - висловлює свою позицію Єгипет.
На ранок четверга, 12 жовтня, відомо про щонайменше 1 200 ізраїльтян загиблих ізраїльтян у результаті терактів ХАМАС. Тим часом авіаудари ЦАХАЛу призвели до такої ж кількості смертей у Секторі Гази, ще понад людей отримали поранення. Серед загиблих в Ізраїлі є семеро українців, деякі громадяни України зникли безвісти.
Нагадаємо, уранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази та узяли під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні. Вони обстрілювали ракетами ізраїльські міста, зокрема Тель-Авів та убивали мирне населення, відрізаючи голови немовлятам та спалюючи живцем цілі сім'ї на захоплених територіях.
Ізраїль дав швидку відсіч, офіційно оголосивши війну, і вже вранці 9 жовтня ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази. 12 жовтня армія Ізраїлю активізувала підготовку до наземного наступу в Секторі Гази, щоб знищити терористичне угруповання повністю. ЦАХАЛ готується до наземного маневру, упродовж ночі ізраїльтяни вразили десятки об'єктів, що належать силам ХАМАСу. Також в Ізраїлі сформували спеціальний уряд національної єдності через війну з терористами ХАМАС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.