«Члени "коаліції охочих" узгодили, що хоча б один європейський лідер має поговорити з Росією. Це може бути або Франція, або Велика Британія – обидві країни є лідерками "коаліції охочих"
– Щоразу, коли я слухаю цей трек, я усміхаюся, а в моїй голові лише одна думка: Я точно все зможу! І я хочу, щоб кожна дівчина, яка почує цю пісню, теж відчула це. Щоб усміхалася. І робила це якнайчастіше, – прокоментувала Трінчер.
Про своє рішення Зеленський повідомив у відеозверненні
Україна 9 травня відзначатиме День Європи. Глава держави Володимир Зеленський підписав відповідний указ. Також він вніс до Верховної ради законопроєкт, яким пропонується встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
Про це Зеленський сказав у своєму зверненні. Він наголосив, що настав час повернення нашій державі чесної історії без ідеологічних домішок.
"Я подав до Верховної ради законопроєкт, яким пропонується встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Ми ніколи не забудемо внесок українського народу в перемогу над нацизмом. І ми не дамо брехати, ніби перемога в тій війні могла відбутись і без участі якоїсь країни або народу. Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування саме 9 травня Дня Європи – для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. І правильно буде разом з усією вільною Європою відзначати День Європи. Сьогодні я підписав відповідний указ, і щороку відзавтра 9 травня ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм. Єдність, яка наближає мир", - сказав Зеленський.
Стефанчук наголосив, що внесений президентом України проєкт закону розглянуть на найближчому пленарному засіданні. За його словами, відзначення завершення Другої світової війни в Європі саме 8 травня — це європейська традиція.
"Зеленський вніс до парламенту як невідкладний проєкт Закону України "Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років". Документ передбачає зміни до існуючого законодавства. Замість Дня пам’яті та примирення пропонується встановлення в Україні Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років щорічно 8 травня. Внесений президентом України проєкт закону розглянуть на найближчому пленарному засіданні. Від себе додам, що відзначення завершення Другої світової війни в Європі саме 8 травня — це європейська традиція. Україна з 2015 року відзначає цей день разом із цивілізованим світом. А 9 травня - це День Європи, нашого спільного дому. І саме до Об'єднаної Європи ми неодмінно повернемось вже найближчого часу", - акцентував Стефанчук.
У 2023 році в Україні суттєво знизилася популярність дня Перемоги (з 30% до 13%). Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного з 14 по 22 лютого 2023 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.