"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Про своє рішення Зеленський повідомив у відеозверненні
Україна 9 травня відзначатиме День Європи. Глава держави Володимир Зеленський підписав відповідний указ. Також він вніс до Верховної ради законопроєкт, яким пропонується встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
Про це Зеленський сказав у своєму зверненні. Він наголосив, що настав час повернення нашій державі чесної історії без ідеологічних домішок.
"Я подав до Верховної ради законопроєкт, яким пропонується встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Ми ніколи не забудемо внесок українського народу в перемогу над нацизмом. І ми не дамо брехати, ніби перемога в тій війні могла відбутись і без участі якоїсь країни або народу. Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування саме 9 травня Дня Європи – для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. І правильно буде разом з усією вільною Європою відзначати День Європи. Сьогодні я підписав відповідний указ, і щороку відзавтра 9 травня ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм. Єдність, яка наближає мир", - сказав Зеленський.
Стефанчук наголосив, що внесений президентом України проєкт закону розглянуть на найближчому пленарному засіданні. За його словами, відзначення завершення Другої світової війни в Європі саме 8 травня — це європейська традиція.
"Зеленський вніс до парламенту як невідкладний проєкт Закону України "Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років". Документ передбачає зміни до існуючого законодавства. Замість Дня пам’яті та примирення пропонується встановлення в Україні Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років щорічно 8 травня. Внесений президентом України проєкт закону розглянуть на найближчому пленарному засіданні. Від себе додам, що відзначення завершення Другої світової війни в Європі саме 8 травня — це європейська традиція. Україна з 2015 року відзначає цей день разом із цивілізованим світом. А 9 травня - це День Європи, нашого спільного дому. І саме до Об'єднаної Європи ми неодмінно повернемось вже найближчого часу", - акцентував Стефанчук.
У 2023 році в Україні суттєво знизилася популярність дня Перемоги (з 30% до 13%). Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного з 14 по 22 лютого 2023 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.