Як використання електронних сигарет може вплинути на ваше відчуття смаку
Багато хто переходить на вейпи з метою кинути палити цигарки. За даними вчених, вейпер отримує менше токсинів і канцерогенів, ніж курець сигаретного диму, вейп зрештою потребує менших інвестицій, а кількість нікотину в рідині для вейпінгу можна регулювати. Куріння вейпу не дає нікотиного смороду, натомість рідини для вейпів смачно пахнуть і нібито не так сильно подразнюють слизову оболонку горла.
Проте, є й інша думка. До складу рідин для вейпів входить формальдегід, який здатен шкодити дихальним шляхам в довгостроковій перспективі. Крім того, аерозоль електронної сигарети, що вдихається, містить: нікотин, гліцерин, пропіленгліколь, ацетальдегід, миш'як, ацетон, важкі метали (свинець, цинк інше). Ще одним побічним ефектом вейпінгу є так званий язик вейпера, пише IFLScience.
Язик вейпера – це зареєстрований побічний ефект вживання е-сигарет, під час якого людина втрачає відчуття смаку, частково чи повністю. Поки що немає опублікованих наукових досліджень з цього питання. Тим не менш, було достатньо свідчень про язик вейпера від стоматологів.
У той же час було висловлено припущення, що подразнення від хімічних речовин у продуктах для вейпінгу, зневоднення язика, до якого призводить вейпінг, і втома від смаку можуть відігравати певну роль у спричиненні його втрати. Це привід для додаткових досліджень і привід підходити до цих продуктів з обережністю, кажуть вчені й лікарі.
Не існує справді схваленого способу лікування, але у стоматологів є ідеї щодо того, що може допомогти. По-перше, перестаньте вейпити чи курити. По-друге, почніть пити більше води. Практикуйте гарну гігієну порожнини рота:
Не тільки куріння тютюну може вплинути на здоров’я ротової порожнини. Вчені все ще досліджують потенційні побічні ефекти вейпінгу, але з’являється все більше доказів того, що це недобре для здоров’я ротової порожнини.
Коли вейп-джус нагрівається, він потенційно може пошкодити емаль і подразнити м’які тканини. Оскільки інгредієнти, як правило, густі та липкі, у вейперів може бути вищий ризик розвитку карієсу та захворювань ясен.
Довідка. Вейпінг – це процес використання електронної сигарети. Суть у тому, аби вдихати пару, яку продукує пристрій. Відповідно, людину, котра вдихає пару, називають вейпером (від англ. "vapor" – пара).