“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Розповідаємо, на яку погоду очікувати восени
Вже сьогодні в Україні настають перші заморозки. Проте вони не визначають погоду на осінь. За прогнозами синоптиків, цей сезон буде теплішим, ніж раніше. Все залежить від океанів.
В Українському гідрометеоцентрі повідомляють, що на значній території України переважатиме вискоий тиск. Як наслідок - тепла і посушлива осінь. Середня за сезон температура може бути на 1 градус вищою, ніж зазвичай. За словами Ігоря Кібальчича середня температура восени вересня по листопад - 8-9 градусів вище нуля.
Такою буде погода в першу половину осені. Надалі тривалість дня буде скорочуватись, відповідно, і температура повітря знижуватись. Зростатиме кількість затоків арктичного повітря, що призведе до туманів, похмурості, заморозків і мряки. В Карпатах можливі ожеледь та снігопади. Така погода буде нестійкою і чергуватися з теплими днями.
У вересні відбувається перехід від літнього до осіннього сезонів, тому в першій половині місяця ще зберігатиметься тепла погода. В західних регіонах дощитиме, а у південних та східних областях - дефіцит опадів. До речі, вже 9 вересня Український гідрометеоцентр прогнозує дощі в західних, північних, центральних, Одеській та Миколаївській областях.
Синоптикиня Наталія Діденко звертає увагу на ознаку “юної осені” - холодні ночі.
"Найближчим часом очікується вночі +8, +14 градусів, на заході місцями навіть +5,+9 градусів, а в Карпатах ще нижче", - пише Наталія.
Тому вона радить розумно адаптуватись до нового сезону - стежити за самопочуттям, правильно підбирати гардероб та уважно стежити за свіжими прогнозами погоди. Ми вже писали про те, що перші 30 днів осені будуть майже літніми.
Ключову роль у формуванні погоди відіграють океани. Вони займають 70% поверхні нашої планети. Щомісячні, сезонні та десятирічні аномальні температури води на поверхнях можуть свідчити про те, на яку погоду нам слід чекати.
Південні коливання Тихого океану впливають на погоду в Україні та на Північній півкулі. Екваторіальний район океану змінює теплу та холодну фазу кожні 1-3 роки. Холодну фазу називають Ла-Ніньо, зараз ми перебуваємо в ній, вона триває вже третій рік поспіль, що є рідкісним явищем. А теплу фазу - Ель-Ніньо.
"Використовуючи ці аномалії як «індикатор», ми можемо моніторити поточний стан глобальної кліматичної системи та спрогнозувати його в довгостроковій перспективі – на місяць, сезон, рік, десятиріччя", - йдеться у повідомленні Українського гідрометеоцентру.
За оцінками провідних світових прогностичних центрів, умови Ла-Ніньо переважатимуть на планеті восени та взимку. Розвиток Ель-Ніньо можливий пізніше. Ла-Нінья сприяє формуванню зони високого тиску, яка простягатиметься від Північної Атлантики над Європою, а зона низького тиску переміститься на північ. Очікується, що в кінці листопада-на початку грудня над Європою можливі затоки холодного арктичного повітря. Таке явище спостерігалося в 2019-2021 роках, і цей період виявився найхолоднішим на багатьох територіях. Це може повторитися і в поточному році.
Раніше ми писали про те, чи пов’язані торф’яні пожежі в Київській області і погода. Про те, як підготувати до холодів власну оселю, читайте тут.
Софія Єлагіна