Київ затягнуло димом від палаючого торфу: як пов’язані ці пожежі та погода

Читать на русском

Розповідаємо про причини виникнення диму та як себе убезпечити

Читать на русском
Київ затягнуло димом від палаючого торфу: як пов’язані ці пожежі та погода

Розповідаємо про причини виникнення диму та як себе убезпечити

В Київській області горять торфовища. Через це столицю охопило димом. Розвіяти смог теоретично може допомогти погода. Як має змінитись атмосферний тиск та напрям вітру? Та чи варто цього очікувати найближчим часом? 

Про те, як впливає погода на задимлення, Інформатор запитав у синоптика з Харківського регіонального центру з гідрометеорології Ігора Кібальчича. Він розповів, що розвіюванню смога сприяють помірні вітри та циклонічна діяльність. Внаслідок цього концентрація забруднюючих речовин зменшується. 

"Погодні умови впливають на концентрацію смогу та диму. Якщо присутнє поле підвищеного тиску зі слабкими вітрами, тоді продукти горіння накопичуються в атмосфері та погано розсіюються", - сказав фахівець. 

За прогнозом Українського гідрометеорологічного центру, до кінця тижня погодні умови не сприятимуть розсіюванню диму та припинення смога. Очікується покращення ситуації наприкінці тижня, коли підуть дощі та зміниться напрямок повітряних мас. Раніше в Центрі повідомлялося, що концентрація забруднюючих речовин наразі не є небезпекою для людини. 

Що передувало

Торфовища горять у Вишгородському та Броварському районах Київської області. Станом на 15:00 ДСНС гасила 4 пожежі поблизу сіл Соснівка, Феневичі, Катюжанка та Перше Травня.  Ця історія не нова - торфовища горять майже кожен рік, починаючи з 2015 року. Аномально теплий серпень сприяв тому, що зараз торф’яні пожежі набули масового характеру. Ситуацію ускладнює й сезонне явище - метеорологічна димка. Це утримання та накопичення шкідливих домішків у призеному шарі повітря.  

Торф-це осадкова гірська порода, вона утворюється через відмирання та розпад болотних рослин. при сухій погода. Саме в Київській обласі є найбільші торф’яні родовища. Видобуток дозволяє виробляти електроенергію, використовуватти торф у садівництві.  На відміну від торф’яних болот, він легко замається. Тому ДСНС просить повідомляти навіть про невеликі займання торфа, адже маленькі осередки загасити значно легше, ніж великі. Самостійно ліквідовувати пожежу не дозволяється, краще покликати на допомогу рятувальників за телефоном “101”.

Окрім того, багато мешканців сіл можуть провокувати вогонь спалюванням листя - ця проблема поширена восени та навесні. І якщо інстинкт самозбереження не спрацьовує, то слід пам’ятати про відповідальність перед законом.

Безпека і здоров’я оточуючих

Як і Український гідрометеорологічний центр, організація по контролю за якістю повітря IQAir не виявила перевищень забруднюючих речовин. Однак в КМДА просять киян дотримуватись наступних рекомендацій:

  • тримати вікна зачиненими, особливо вночі та вранці
  • не перебувати на відкритому повітрі
  • користуватися кондиціонером та системою очищення повітря
  • пити багато води
  • робити вологе прибирання
  • при появі кашля та температури - звертатися до лікаря. 


Варто зазначити, що 5-6 вересня прогнозують північно-західний напрямок вітру, тобто задимленість у Києві утримається сьогодні і завтра, - пишуть в Київській міській державній адміністрації.

Раніше ми писали про те, що в Україну йдуть перші заморозки

Софія Єлагіна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.