Який потрібен стаж, щоб вийти на пенсію за віком у 2025 році, пояснив Пенсійний фонд

Що зміниться для українців, які планують вийти на пенсію у 2025 році

ПФУ
У 2025 році вимоги до виходу на пенсію стануть жорсткішими

В Україні право на пенсію за віком залежить від страхового стажу та віку. Щороку вимоги до стажу зростають і до 2028 року для виходу на пенсію у 60 років необхідно буде мати 35 років стажу. Про це повідомили у пресслужбі Пенсійного фонду. 

Відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" тривалість страхового стажу, що дає право призначити пенсію за віком у 2025 році, становить: після досягнення віку 60 років – не менше 32 років; після досягнення віку 63 роки – не менше 22 років; після досягнення віку 65 років – не менше 15 років.

Якщо ж у людини менше ніж 15 років стажу, у віці 65 років вона буде мати право на отримання державної соціальної допомоги. Тривалість страхового стажу, що дає право на вихід на пенсію в 60 років, з кожним роком зростатиме. Цей процес триватиме до 2028 року. Так, щоб вийти на пенсію в 60 років у 2028 році потрібно буде мати не менше, ніж 35 років стажу.

Починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку. Звернутись за призначенням пенсії можна як особисто – до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду незалежно від місця проживання, так і дистанційно, скориставшись порталом електронних послуг ПФУ.

Чи можна в різні місяці сплачувати різну суму добровільних пенсійних внесків?

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування — це простий спосіб здійснювати страхові внески та набути страховий стаж або збільшити заробітну плату для майбутньої пенсії. Сплачувати добровільні пенсійні внески можуть громадяни, які не є пенсіонерами: як працюючі (застраховані) особи, так і непрацюючі. Для сплати добровільних внесків потрібно укласти в електронній формі договір з Пенсійним фондом України. Періодичність сплати та розмір добровільних внесків людина визначає самостійно. Однак, щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного внеску повинна бути не меншою за розмір мінімального страхового внеску (визначається 22% розміру мінімальної заробітної плати). У різних місяцях сума сплачених добровільних внесків може бути різною. Сума сплачених страхових внесків враховується за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду України. Ознайомитись з інформацією про укладення Договору на добровільну участь можна тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube