Якими мають бути Пункти незламності: уряд запровадив єдині стандарти

Читать на русском

Кожен має бути під охороною і обладнаний генераторами та доступом до Інтернету

Читать на русском
Якими мають бути Пункти незламності: уряд запровадив єдині стандарти
Наразі в Україні працює більше 10 Пунктів незламності

Кожен має бути під охороною і обладнаний генераторами та доступом до Інтернету

Уряд затвердив порядок організації Пунктів незламності. Вони передбачають стандарти, за якими мають працювати осередки. Генератори, опалення, доступ до Інтернету, зв’язок для виклику екстрених служб, вода і туалет – це необхідний мінімум. За бажанням до роботи Пунктів можуть залучати психологів, медиків і волонтерів. 

Як повідомляє пресслужба Кабінету міністрів України, Пункти незламності працюють в цілодобовому режимі. Їх поділили на стаціонарні та мобільні. Перша категорія – ті, що розташовані в будівлях. Друга – пункти, які розгортають в наметі або на транспортному засобі. Їхню кількість визначає місцева влада залежно від потреб населення. За словами Дениса Шмигаля, в Україні функціоную понад 5 тисяч Пунктів незламності. Уряд працює над їхнім збільшенням. 

Під час засідання уряду голови місцевих адміністрацій отримали доручення забезпечити відповідність наявних Пунктів незламності до ухвалених вимог. А міністр розвитку громад Олександр Кубраков – створити координаційний штаб, який буде контролювати стандарти. 

Пункти незламності в Україні

Це частина державної програми. Пункти незламності відкрились після 23 листопада - тоді росіяни завдали чергової масованої ракетної атаки по об'єктах критичної та енергетичної інфраструктури, внаслідок чого в Україні стався блекаут. Саме в Пунктах незламності люди могли зарядити гаджети, обігрітись і - за можливістю - подзвонити близьким. Щоправда, невдовзі після відкриття стали відомі випадки необлаштованості Пунктів генераторами або джерелами автономного опалення. Також повідомляли про закриті Пункти незламності

Раніше ми писали про аварійні відключення світла в Києві та 10 областях України. Також читайте про те, скільки генераторів завезли в Україну

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.