Яке взуття найбільше шкодить містянам. Цікаве спостереження

Ідеальною парою для ніг стануть кросівки чи спортивні сандалі.

Взуття на занадто високих підборах чи платформі шкідливе для вашого здоров'я
Модні босоніжки на платформі чи елегантні шпильки не повинні бути основним взуттям у вашому гардеробі

Невідповідний розмір, тіснота, жорстка форма - взуття з такими параметрами здавлює ногу і не дає їй нормально функціонувати під час ходьби. Внаслідок цього стопа деформується. Це може викликати розшарування нігтів та тріщини на них, їх вростання, болючі натоптиші і мозолі. У гіршому випадку з'являється плоскостопість, кісточки на нозі, викривлення пальців.

Міському жителю, який в основному ходить по рівній твердій поверхні (асфальту та плитці) потрібне взуття з супінатором, підошвою, що амортизує, і зафіксованою п'ятою. Важливо, щоб підошва була досить гнучкою та дозволяла функціонувати передньому відділу стопи. Якщо цього немає, м'язи не працюють і поступово атрофуються. Це може спричинити багато проблем здоров’ю.

Ідеальною парою для містянина стане якісне спортивне взуття. Наприклад, кросівки чи спортивні сандалі. Ще один допустимий варіант - босоніжки з тонкою гнучкою підошвою, яка повторює форму стопи та імітує ходьбу босоніж. Таке взуття не сковує руху та дозволяє стопі працювати так, як задумано природою.

Єдиний мінус босоніжок — надто тонка підошва. Вона хороша для м'якої землі або трави, але не дає достатньо амортизації при ходьбі твердим міським покриттям. В результаті зростає навантаження на гомілковостопний та колінний суглоби. Щоб вирішити цю проблему, варто завести як мінімум три різні пари взуття на сезон і регулярно їх міняти. Так нога не підлаштовуватиметься під форму конкретної пари, а невеликі недоліки різних моделей нівелюються.

Яке взуття носити шкідливо

На деяких коробках із взуттям потрібно робити напис: “Викликає проблеми зі здоров'ям”. Але таких написів поки що немає, тому давайте тут розбиратись, яке взуття та як саме шкодить нашим ногам:

  1. Взуття на платформі. Товста негнучка підошва не дає стопі рухатися під час ходьби. В результаті м'язи не працюють та слабшають. А це призводить до деформацій стопи.
  2. Занадто вузьке взуття, взуття неергономічної форми. У туфлях та черевиках із звуженим носом пальці збираються в купу, підгинаються, заходять один на одного. В результаті з'являються мозолі та натоптиші, можуть вростати нігті.
  3. Взуття на високих підборах. У нормі більшість ваги посідає п'ятковий відділ стопи, менша на передній. Якщо одягнути взуття на підборах 2-3 см, навантаження розподілиться рівномірно. Каблук понад п'ять сантиметрів переносить вагу на передній відділ стопи. Причому, чим вищий каблук, тим більше навантаження. В результаті все тіло стоїть на пальчиках. Це провокує халюс вальгус: поява шишки біля основи великого пальця.
  4. Взуття на розмір менше. Розпродажі, останній розмір, “любов з першого погляду” - ці причини змушують жінок купувати взуття на розмір або піврозміру менше. Ще є окрема категорія взуття - “в них зручно сидіти”: дівчата купують бажані туфлі, в яких, звичайно, можна ходити по гладенькій підлозі магазину, але для реального життя вони виявляються непридатними. Якщо ви все ж пересилюєте себе і носите щось подібне, будьте обережні: це негативно позначається на здоров'ї та стані опорно-рухового апарату.

Це не означає, що не можна носити модні босоніжки на платформі чи елегантні шпильки. Але таке взуття не повинно бути основним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube