Цього дня народилися популярні акторки Дженніфер Моррісон, Клер Дейнс та Сірша Ронан
Сьогодні, 12 квітня, православна церква України вшановує пам'ять преподобного Василія, сповідника, єпископа Парійського та Лазарева субота. В цей день святкують іменини Василь, Давид, Анфіса, Мина, Іван, Афанасія. До кінця року залишається 263 дні. А віряни уважно стежать за погодою: теплий день - до урожайного року.
Преподобний Василій став єпископом міста Парії завдяки повазі та довірі, якою користувався серед місцевого населення. У часи іконоборчої єресі він виступав за шанування святих ікон і відмовився підписати постанову про їхнє знищення.
Він відстоював православну віру і не допускав єретиків до своєї єпархії, попри гоніння та злидні, які витерпів у своєму житті.
Преподобний Василій багато уваги приділяв розвитку свого відношення до Бога і духовної зрілості. Його приклад нагадує нам про важливість постійної праці над власним духовним розвитком і пошуку спілкування з Богом.
Таким чином, урочистість пам’яті преподобного Василія є нагадуванням про важливість розвитку духовного життя. Його приклад допомагає знайти напрямок і взяти на себе відповідальність за власне духовне зростання.
Воскресіння Лазаря - останнє велике диво Ісуса Христа, здійснене ним за життя. Лазар помер від серйозної недуги за 4 дні до приходу Спасителя. Покійного поховали в печері. Дізнавшись про це, Христос вирушив до місця поховання.
Ісус звелів відвалити камінь від печери, в якій поховали Лазаря. Потім він виголосив фразу: "Лазарю, вийди сюди". Померлий тут же встав і вийшов зі свого поховання. Звістка про воскресіння швидко поширилася по всій Юдеї.
Коли Ісус Христос після цього в’їжджав до Єрусалиму на віслюку, його зустрічали як царя, який виявився сильнішим за смерть і переміг її. Саме після дивовижного повернення Лазаря до життя первосвященики вирішили знищити Ісуса. Воскреслий Лазар прожив ще 30 років, проповідуючи слово Боже.
У 2025 році Песах розпочнеться ввечері в суботу, 12 квітня (14 день місяця Нісан), і триватиме до вечора в неділю, 20 квітня. Свято Песах відзначає ланцюг подій, внаслідок яких євреї стали народом. Ізраїльтяни прийшли до Єгипту як одна сім’я - рід Якова, що складався з сімдесяти чоловік, а вийшли як народ, що налічував шість сотень тисяч.
Спочатку рід Якова був радо прийнятий в одній з провінцій Єгипту, але коли євреїв стало дуже багато, до них було вжито особливих заходів. На всіх жителів країни була покладена трудова повинність, на євреїв - особливо важка.
Будинки євреїв прослуховувалися і оглядалися, новонароджених первістків вбивали за легендою фараону пророкували незліченні біди з вини єврейського первістка. Мойсей і був тим самим первістком, якому судилося вижити і врятувати свій народ. Назву "Песах" одні дослідники трактують як перехід, вихід з єгипетської землі.
Пласт - відома як Національна скаутська організація України. Його у 1907 році заснував Роберт Баден-Пауелл. День Пластуна чи скаута в Україні відзначається кожного року 12 квітня.
В Україні скаутинг розпочався в 1911 році. Національна організація отримала назву "Пласт", а скаутів назвали пластунами - як колись козаків Запорізької Січі, що займалися розвідкою.
Пласт діє за унікальним набором принципів, розроблених його засновниками, які відрізняються від традиційного скаутингу, щоб відповідати специфічним потребам і прагненням української молоді.
Золоті хом'яки, які стали основою для домашнього розведення, насправді мають дикі корені родом із Сирії, але їхня популярність розповсюдилася по всьому світу. Хом'яки - чудові мандрівники, добре здатні тікати.
Цей день також нагадує про важливість науки і досліджень у нашому житті. Адже саме завдяки таким подіям ми отримуємо знання про навколишній світ і можемо поліпшити наше співіснування з тваринами.
В Україні цей День має назву "День працівників ракетно-космічної галузі України" і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.
Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.