Яке сьогодні, 7 грудня, свято - Всесвітній день української хустки та Ханука

В цей день народилися австралійська актриса Емілі Браунінг та англійський актор Ніколас Холт - свята, церковні та народні традиції на четвер, 7 грудня

Яке сьогодні, 7 грудня, свято - Всесвітній день української хустки та Ханука
А ще 7 грудня День місцевого самоврядування та написання листів

У четвер, 7 грудня, українці відзначають День місцевого самоврядування, а православна церква шанує пам'ять Міланського єпископа АмвросіяІменини сьогодні святкують Антон, Василь, Григорій, Іван, Ігнатій, Лев, Михайло, Никифор, Ніл, Павло, Петро, Сергій.

7 грудня - яке сьогодні церковне свято

Вірили, що якщо сьогодні поститися, то святий Амвросій благословить
Вірили, що якщо сьогодні поститися, то святий Амвросій благословить

У церковному календарі це дата вшанування пам'яті святого Амвросія, єпископа Медіоланського. Амвросій народився IV столітті у місті Тревірі (Італія) у ній знатних християн. Він здобув гарну освіту і став керуючим кількох провінцій у Мілані.

Після смерті отця Амвросій залишив місто і переїхав до Риму. Підвищуючи свою освіту, він почав працювати адвокатом, а згодом і радником префекта. У 370 році був призначений на посаду префекта у місті Медіолані. У 374 році він пройшов хрещення і обійняв пост єпископа. Амвросій пожертвував усе своє майно церкви і аж до смерті вів суворий спосіб життя.

Все своє життя він присвятив боротьбі з язичницькими ідолами та аріанством. Багатьом надав допомогу в прийнятті християнської віри, а здобута освіта допомагала йому уникати ворожнечі та непорозуміння. У 397 році він відійшов у інший світ.

З Амвросія починали готуватися до Різдва: різали худобу та птицю, солили м'ясо, сало та рибу, крутили домашні ковбаси. Дівчата присвячували цей день шиттям і шили собі посаг.

7 грудня - яке сьогодні свято в різних країнах

Цей день став для багатьох урядовців справжнім орієнтиром на перебудову сучасної моделі цього пункту законодавства, яка б відповідала потребам суверенної держави
Цей день став для багатьох урядовців справжнім орієнтиром на перебудову сучасної моделі цього пункту законодавства, яка б відповідала потребам суверенної держави

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування. Місцеве самоврядування забезпечує громадянам України можливість самостійно вирішувати питання місцевого значення. Основною одиницею місцевого самоврядування в нашій державі є територіальна громада. Саме об’єднання громадян в межах села або декількох сіл, селища, міста здійснюють місцеве самоврядування безпосередньо або через обрані ради та їх виконавчі органи.

У цей день у 1990 році Верховною Радою тоді ще УРСР було прийнято Закон про місцеве самоврядування. Але його святкування було запропоноване та підтримане Президентом України у 2000 році. 

У жовтні 1985 року державами Європи була затверджена "Хартія місцевого самоврядування", яка стала основою його класичної моделі. Для України документ мав дуже велике значення, тому що цей інститут в країні був забороненим упродовж 70 років. Незважаючи на безліч проблем, які з’являлися на шляху, у 1997 році Хартія була ратифікована в Україні та увійшла у національне законодавство.

Ця галузь забезпечує 65,5 мільйона робочих місць та 3,6% світової економічної діяльності
Ця галузь забезпечує 65,5 мільйона робочих місць та 3,6% світової економічної діяльності

7 грудня кожного року планета відзначає Міжнародний день цивільної авіації. Розвиток авіації на початку минулого століття набув швидких темпів. Але світ ще не мав ніяких загальних правил та багатосторонніх угод між країнами для регулювання міжнародних польотів та підвищення їх безпеки.

Перша в історії Конференція цивільної авіації відбулася 1910 року в Парижі. На ній були присутніми делегати від 18 європейських країн. Представників держав з іншого боку океану навіть не запрошували, бо трансокеанічні перельоти вважалися чимось фантастичним.

Після Першої світової війни, в 1919 році, Паризькою мирною конференцією було прийнято Міжнародну повітряну конвенцію для регулювання правил цивільної авіації.

Цей документ було ратифіковано в 38 країнах. І хоч завдяки йому до кінця 30-х років минулого століття було досягнуто деякого прогресу щодо угод про правила міжнародних польотів, авіакомпанії більшості країн, як і раніше, не співпрацювали, і не існувало договорів, що дозволяли б іноземним літакам здійснювати безпосадкові перельоти над територіями різних країн.

Існує особливий звичай: розпалення свічок в ханукії (світильник) протягом усіх восьми днів за прийнятим порядком і способом запалення та місцем встановлення світильника
Існує особливий звичай: розпалення свічок в ханукії (світильник) протягом усіх восьми днів за прийнятим порядком і способом запалення та місцем встановлення світильника

Ханука в перекладі з івриту означає оновлення, освячення. З року в рік єврейський народ відзначає це давнє релігійне свято, яке розпочинається 25 кіслева (третій місяць у єврейському календарі) і триває вісім діб до початку наступного місяця - тевета. За цивільним календарем у 2023 році початок Хануки припадає на 7 грудня, а кінець на 15 грудня. Друга назва події - Хаг Урим ("Свято Вогнів").

Ханука з’явилася ще у 2 столітті до н.е. в пам’ять про звільнення та очищення Храму після перемоги Хашмонеїв (Маккавеїв) у повстанні проти царя Антіоха IV. Коли більшість євреїв зрадили свою віру, невелика група відданих людей врятували Храм та повернули своїх братів до Всевишнього, до віри прабатьків.

Ханука не забороняє працювати та не зобов’язує до особливої трапези, проте у єврейській традиції заведено накривати святковий стіл, співати пісні, читати славослів’я, розмовляти на теми з Тори.

День написання листів — це можливість знову відкрити для себе радість написання листів
День написання листів - це можливість знову відкрити для себе радість написання листів

День написання листів відзначають 7 грудня, подія походить зі США. Цей день є даниною поваги мистецтву написання листів - формі спілкування, яка стає все більш рідкісною в цифрову епоху.

Писання листів має багату історію, яка сягає корінням у глибину століть як основний засіб спілкування на відстані. До появи телефонів, інтернету та смартфонів листи були єдиним способом, за допомогою якого люди могли підтримувати зв’язок з тими, хто був далеко.

Традиція написання листів виходить за межі простого спілкування. Це форма мистецтва, якою захоплювалися поети й письменники. Наприклад, "Листи до молодого поета" Райнера Марії Рільке є класичним прикладом епістолярного письма, який надихнув багатьох. Поети часто використовували формат листа у своїх творах, створюючи поєднання особистого самовираження та літературного мистецтва.

День написання листів - це нагадування про цінність і красу рукописного листування. Це день, коли варто сповільнитися, поміркувати й налагодити більш значущий зв’язок з іншими людьми. Цей день відзначає непереборну силу та магію написаного слова.

Зараз деякі бренди повертають моду на хустинки та включають їх у свої колекції
Зараз деякі бренди повертають моду на хустинки та включають їх у свої колекції

7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Вона здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові. Тому активістки, які впровадили свято, ставили собі за мету відродження національних традицій та донесення історичних фактів про цей предмет гардеробу.

Перші хустки, що почали носити українки, мали чистий білий колір. А ось кольорові малюнки прийшли до нас з Туреччини. Не зважаючи на "молодість", у свята вже є свої традиції. У цей день проводяться майстер-класи та конкурси на вміння зав’язувати хустинку. Адже тільки в Україні існує декілька десятків технік зав’язування. 

Також набирає обертів флешмоб "Зроби фото з хусткою". Дівчата постять у соціальних мережах свої фото та відео, на яких навчають інших мистецтву перетворення цього незначного, на перший погляд, елементу гардеробу на вишукану прикрасу.

Цукрова вата – символ дитинства та свята – має давню історію, яка налічує понад 600 років
Цукрова вата - символ дитинства та свята - має давню історію, яка налічує понад 600 років

7 грудня проводиться Національний день цукрової вати у США. Джозеф Ласко, дантист з Нового Орлеана, штат Луїзіана, в 1921 винайшов схожий апарат для приготування цукрової вати. У його патенті солодкі ласощі були названі "цукровою ватою", згодом витіснивши назву "fairy floss", хоча в Австралії вона зберігає цю назву.

У 1897 році дантист з Нешвілла, штат Теннессі, доктор Вільям Морісон і виробник цукерок Джон К. Уортон зібралися разом і винайшли пристрій, який розплавляв кристалізований цукор і пропускав його через дрібне сито, в результаті чого виходили нитки цукрової вати.

Потім вони пакували нитки в невеликі дерев'яні коробочки. Два творці представили свій апарат та цукрову вату на ярмарку в Сент-Луїсі у 1904 році та продали тисячі коробок цукрової вати. На той час вона була відома не як цукрова вата, а скоріше як нитка феї. Пізніше, в 1921 році, інший дантист на ім'я доктор Джозеф Ласко з Нового Орлеана удосконалив конструкцію апарату та запатентував назву "цукрова вата".

Хто народився 7 грудня

7 грудня 1932 р. - Еллен Берстін - американська актриса театру, кіно та телебачення. Лауреат премій "Оскар", BAFTA, "Золотий глобус", "Тоні", "Джині" та двох премій "Еммі". Акторську кар'єру розпочала 1958 року, зігравши невелику роль у телесеріалі "Телевізійний театр Крафта".

Еллен Берстін
Еллен Берстін

7 грудня 1988 р. - Емілі Джейн Браунінг - австралійська актриса, співачка та фотомодель. Акторську кар'єру розпочала 1998 року, зігравши невелику роль у телефільмі "Відлуння грому". Інші найвідоміші фільми та телесеріали за участю Емілі Браунінг: "Корабель-примара" (2002), "Легенда" (2015) та "Американські боги" (2017).

Емілі Браунінг
Емілі Браунінг

7 грудня 1989 р. - Ніколас Керадок Холт - англійський актор кіно і телебачення. Став відомий, зігравши роль хлопчика Маркуса у фільмі "Мій хлопчик" з Х'ю Грантом, а пізніше роль Тоні в драмі каналу E4 "Молокососи". 

Ніколас Холт
Ніколас Холт

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube