День Аграфени Купальниці та День народження долара,у цей день народився Сильвестер Сталлоне - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на четвер, 6 липня
Православні християни відзначають у четвер, 6 липня 2023 року, День Аграфени Купальниці. Наші пращури вважали, що якщо в цей день у лазні попаритися - здоров'я знайти. Вважається, що дощ в цей день обіцяє ще п'ять днів сирої погоди. Іменини сьогодні святкують Олександр, Олексій, Антоній, Артемій, Герман, Йосип, Петро, Федір. Читайте про всі церковні та народні свята, прикмети погоди та іменини, які припадають на сьогодні, 187 день року.
Свята Агрипіна жила в III столітті. Вона народилася в Римі і походила зі знатної родини. З юності діва присвятила себе Богу. Язичники видали святу Агрипину владі за часів гонінь при Валеріана. Її звинуватили в тому, що вона повстає проти інституту шлюбу і за допомогою шахрайства обманює дівчат. Її били та катували до смерті. Подруги і духовні сестри Агрипини, святі Васса, Павла і Агафонік, прийшли на суд, незважаючи на загрозу їхньому власному життю. Коли тіло мучениці кинули на поживу псам, діви забрали останки і поховали тіло Агрипіни в місці, що називався Меній. Святі Васса, Павла і Агафонік також удостоїлися мученицьких вінців.
У народі 6 липня, напередодні Івана Купала, відзначається день Горпини Купальниці. Вважалося, що в цей період потрібно обов'язково попаритися в лазні і скупатися в річці – це корисно для здоров'я і омолодження. На Агрипіну вмиваються росою.
Ніч напередодні Івана Купала завжди вважалася магічною. Люди вірили, що на Івана Купала духи землі, води і вогню говорять з людьми і це може як нашкодити, так і дати людині невичерпні сили і прихильність природи. За повір'ям, цієї ночі прокидається уся лісова нечисть, тому багато що було заборонено робити в ці дати. Наші предки старалися не спати у ніч напередодні свята. Щоб вберегтися від злих духів, будинок обвішували різноманітними оберегами з кропиви, любистку, барвінку, верби, коноплі, полину. Жінкам слід було побувати біля вечірнього вогнища і тільки потім відзначати свято. Уникали цієї традиції тільки відьми.
Святкування традиційно проводили у заздалегідь підготовлених локаціях – на березі річки. Обов’язковими атрибутами Купала поруч із водою є вогонь та вінки. Всередину вінка поміщали свічку і відпускали його за течією. Якщо вінок пішов на дно відразу ж – коханий розлюбив. Вінок пристав до берега – доведеться чекати весілля як мінімум ще рік. У кого вінок буде плавати найдовше, та буде найщасливішою, а у кого свічка довше прогорить, дівчина проживе довге життя.
Святкове вогнище в обрядових діях мало велике значення і силу, адже, вважалось, що воно очищає людей, які стрибають через нього, від усього поганого. Наші пращури вважали, що пара, яка, взявшись за руки, успішно перестрибувала через багаття, має щасливо прожити разом усе життя. Побутує повір’я, що на Івана Купала дивовижним рожевим цвітом розквітає папороть. Якщо людина зненацька натрапить на квітку, не шукаючи її навмисне і не сподіваючись мати зиск, то матиме щастя, багатство і чудодійну силу.
6 липня іменини відзначають Олександр, Олексій, Антоній, Артемій, Герман, Йосип, Петро, Федір.
У цей день понад 60 країн світу відзначають Всесвітній день поцілунку. Свято виникло в Великій Британії у XIX столітті, а наприкінці XX століття з’явилася ціла наука філематологія. Вона вивчає поцілунок та його вплив на організм людини. Варто зазначити, що науковці довели, що люди, які люблять цілуватися, живуть в середньому на 12 років довше за інших. За деякими свідченнями, ініціатором Дня поцілунків став дантист. Він вважав, що чим частіше люди будуть цілуватися, тим краще доглядатимуть за своєю ротовою порожниною, щоб уникнути неприємного запаху із рота. Цього дня у містах традиційно проводять різні конкурси поцілунків, учасники яких мають шанс виграти різні призи і подарунки ("За найдовший поцілунок", "за найкрасивіший поцілунок", "за пристрасний поцілунок, за найпристрастніший поцілунок та ін.).
З 2006 року День вкраденого поцілунку відзначається в усьому світі щорічно 6 липня і називається Міжнародним днем вкраденого поцілунку. Хоча походження цього свята невідоме, відомо, що найвідоміший викрадений поцілунок в історії стався 14 серпня 1945 року, свідоцтво закарбоване на знімку відомого на той час фотографа: Альфреда Айзенштедта, коли американський моряк на нью-йоркській площі Тайм-Сквер на Мангеттені подарував величезний поцілунок медсестрі.
6 липня - День народження американського долара. Знак долара був придуманий американським бізнесменом Олівером Поллоком на початку квітня 1778 року. На той час в країні були дві грошові одиниці - іспанський долар та британський фунт. Однак із здобуттям незалежності від них відразу відмовилися.
День народження Лейно 6 липня був названий Днем Ейно Лейно (Eino Leinon päivä), а також Днем фінської поезії та літа 1992 року, і це офіційне фінське свято. Ейно Лейно був першим письменником, який вільно використовував фінську мову в будь-яких художніх цілях. На основі народних традицій та «Калевали» творчість Лейно розширилася у напрямі європейської літератури, і він став інтелектуальним космополітом. Усвідомлюючи своє призначення, Лейно був борцем і художником, з яким фіни досі відчувають близьку спорідненість.
Вам також може бути цікаво знати:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.