Цього дня народилися українська телеведуча Неля Шовкопляс та український футболіст Максим Калиниченко
Сьогодні, 26 січня, православна церква України відзначає день пам’яті святого преподобного отця Ксенофонта, його дружини Марії і синів Аркадія і Йоана. В цей день святкують іменини Аркадій, Давид, Іван, Йосип, Петро, Марія. До кінця року залишається 339 днів. А віряни уважно стежать за погодою: шумлять дерева – до відлиги.
Святий Ксенофонт був великим достойником у Царгороді, в V столітті. Дружина його звалася Марія, а два сини – Аркадій і Йоан – з дитинства відзначалися великим благочестям. Була це справжня християнська родина. Коли ж сини подалися на навчання до фінікійського міста Вирит, їх корабель потрапив у бурю, яка його розтрощила. Обидвом юнакам і їхнім слугам вдалося спасти своє життя, але море викинуло їх в різні місця, тому вони вступили до різних монастирів.
Занепокоєні родичі, не маючи жодної вістки від синів, послали до міста Вирит вірного слугу, і той довідався, що корабель затонув і їхні сини загинули в морі. Батьки, за Божим об’явленням, поїхали до Єрусалиму поклонитися святим місцям, де страждав Спаситель світу. І там знайшли обох синів, які також прибули до Єрусалиму.
Пізніше обидва сини пішли в пустелю, святий Ксенофонт роздав своє майно убогим і став монахом затворником, а жінка його Марія вступила до жіночого монастиря. Ще за життя вони обидвоє вдостоїлися великої Божої ласки творити чуда, проганяти бісів і оздоровляти хворих.
26 січня 1993 року був підписаний Закон за номером 2939-XII "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні". З того часу 26 січня святкується як День робітника контрольно-ревізійної служби України.
Державна контрольно-ревізійна служба України є системою органів державної виконавчої влади. Її головними задачами є здійснення державного контролю над витрачанням коштів і матеріальних цінностей, їх збереженням, достовірністю бухгалтерського обліку та звітності у державних органах.
За дорученням правоохоронних органів контрольно-ревізійна служба контролює підприємства, установи і організації всіх форм власності. Вона також розробляє пропозиції по усуненню виявлених порушень і попередженню їх у майбутньому.
26 січня 1953-го року в Брюсселі була відкрита перша сесія міжнародної Ради митного співробітництва. Цьому передувало прийняття спеціальної всесвітньої Конвенції, яка вступила в силу в листопаді 1952 року.
В 1983 році було засновано щорічне свято – Міжнародний день митника. Кожна країна має свою митну службу. У кожної держави є властиві напрацювання і методи організації подібних структур. Державна митна служба будь-якої країни є невід’ємним елементом контролю і управління порядком переміщення всіляких вантажів через державний кордон.
Екологія – це наука, яка вивчає закономірності відносин між організмами та довкіллям. Ці відносини надзвичайно важливі, адже їхня якість визначає зрештою якість життя нас, людей, в усьому світі.
Дата була обрана на основі результатів Конференції ООН з питань довкілля, що відбулася в червні 1972 року в Стокгольмі. Саме там була піднята важливість турботи про навколишнє середовище, а також сформульовано необхідність створення загальних принципів для покращення екологічного стану планети. Метою цього дня є підвищення обізнаності людей про екологічні проблеми і важливість активної участі у збереженні та захисті довкілля.
Арахіс не є горіхом – натомість це боби. Отакої, а ви не знали! Регулярне вживання арахісу допомагає знизити рівень поганого холестерину і збільшити кількість корисного, прискорити циркуляцію крові, а також поліпшити еластичність стінок судин. Вживання очищених плодів арахісу також приносить користь людям, що страждають на цукровий діабет.
Цукерки з арахісом надзвичайно смачні, але зазвичай дуже солодкі. Тому їхня користь спірна, але вони точно дають поштовх мозку для гарних ідей! Цього дня ви можете із задоволенням насолодитися цуцкерками з арахісом, не рахуючи калорії. Саме для цього й придумали це чулове і смачне неофіційне свято!