Знакові події 25 листопада - День пам’яті жертв Голодоморів та день обізнаності про ауру

Читать на русском

В цей день народилися українська співачка Марина Одольська та американська актриса Христина Епплгейт - свята, церковні та народні традиції на суботу, 25 листопада

Читать на русском
Знакові події 25 листопада - День пам’яті жертв Голодоморів та день обізнаності про ауру
А ще 25 листопада День байдужості та Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

В цей день народилися українська співачка Марина Одольська та американська актриса Христина Епплгейт - свята, церковні та народні традиції на суботу, 25 листопада

У суботу, 25 листопада, православні шанують пам'ять апостола від 70-ти Климента, папи Римського, учня апостола Петра. Іменини сьогодні святкують Олександр, Андрій, Василь, Віктор, Григорій, Дмитро, Іван, Микола, Павло, Петро, Семен, Ярослав.

25 листопада - яке сьогодні церковне свято

Святий Климент був одним із найближчих сподвижників апостола, пізніше очолив Римську церкву і був четвертим єпископом Риму.
Святий Климент був одним із найближчих сподвижників апостола, пізніше очолив Римську церкву і був четвертим єпископом Риму.

25 листопада - церковний день пам'яті священномученика Климента. Климент походив із знатної та заможної родини. У дитинстві він був розлучений із рідними та дуже довго вірив у те, що вони загинули. Здобувши хорошу освіту, поїхав мандрувати світом.

В Олександрії він познайомився з Варнавою та завдяки його проповідям став гарячим шанувальником нового вчення. Далі, зустрівши апостола Петра, став його учнем і прийняв святе хрещення. Під час однієї з проповідей Климент набув втраченої родини. Після цього і батьки, і його брати стали християнами.

Незадовго до смерті апостол Петро присвятив його в чин єпископа. Так Климент став четвертим єпископом Риму, папою Климентом I. Сила його віри та переконання були настільки великі, що незабаром язичники донесли на нього імператору, і той заслав Папу на заслання до Інкерманських каменоломнів. Через кілька років правитель наказав надати Климент смерті.

Цього дня наші пращури пропускали сніданок і працювали на голодний шлунок. Згідно з давнім повір'ям, будь-яку важливу справу 25 листопада потрібно робити натще, щоб вона пройшла успішно.

25 листопада - яке сьогодні свято в різних країнах

Численні дослідження та опитування у різних країнах світу виявляють сумні факти: сьогодні знущань зазнають 70% жінок, а 35% бодай раз були побиті чи зґвалтовані
Численні дослідження та опитування у різних країнах світу виявляють сумні факти: сьогодні знущань зазнають 70% жінок, а 35% бодай раз були побиті чи зґвалтовані

Щороку 25 листопада міжнародна спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Це свято є відголоском тих труднощів, які зазнають жінки за своє життя - побиття, катування, сексуальне насильство та моральний тиск з боку своїх партнерів. Мета цієї дати - продемонструвати важливість проблем, з якими щоденно в світі стикаються тисячі жінок, показати нагальність їх розв’язання та запропонувати шляхи виходу з ситуації, що склалася.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок був проголошений 17 грудня 1999 року на Генеральній Асамблеї ООН. За 6 років до цього, в 1993 р., було створено та затверджено спеціальну Декларацію із закликами повного викорінення будь-якого насильства щодо жінок.

Суспільство часто засуджує жінок, що постраждали від побоїв чи сексуального насилля, мовляв "вона сама винна". Тому часто, коли жінка зазнає фізичних знущань дома, їй кажуть: "треба було іти геть", а коли її зґвалтували на вулиці - "треба було сидіти дома". Проте в правових рамках ООН чітко прописана важлива істина, що жінки потерпають від насильства не через те, що вони погані, а через те, що вони є жінками.

Насильство, що носить гендерний характер, має свої особливості як на етапі профілактики, так і під час опрацювання наслідків. Побої від статевого партнера, сексуальні домагання дома та на роботі вчиняється щодо жінок саме тому, що вони жінки.

Фізичне чи психологічне насильство стосовно жінок порушує їхні права, тому вимагає жорсткого засудження як на рівні суспільства, так і на рівні законодавства. Показники в окремих країнах шокують. І поки у світі від насилля страждає бодай одна жінка, суспільство не може залишатися байдужим до її проблем.

Щороку в цей день, о 16:00 по всій країні оголошується хвилина мовчання та проводиться акція «Свічка у вікні». Долучитися до акції може кожен українець, запаливши свічку та поставивши її на вікно
Щороку в цей день, о 16:00 по всій країні оголошується хвилина мовчання та проводиться акція "Свічка у вікні". Долучитися до акції може кожен українець, запаливши свічку та поставивши її на вікно

Щороку четверта субота листопада - день великого суму та скорботи для всіх українців. Ця пам’ятна дата має нагадувати про жахливі події, пов’язані з геноцидом, вчиненим стосовно українського народу. Цей, сповнений скорботи день, названо Днем пам’яті жертв Голодоморів, які мали місце в 1921-1923 рр., 1932-1933рр. та 1946-1947 рр. Найтрагічнішим та найжахливішим за наслідками став масовий голод 1932-1933 рр. Відомо, що за цей період від голоду, штучно та планомірно впровадженим в життя верхівкою радянської влади, загинуло понад 7 мільйонів осіб. Загиблі вшановуються хвилиною мовчання, а по всій країні проходить захід під назвою "Свічка пам’яті".

Факти Голодоморів, спричинених радянською владою на чолі з Й.Сталіним, визнані цілеспрямованим геноцидом української нації як на національному, так і на міжнародному рівні. Тоталітарний радянський режим планомірно винищував український народ, про що свідчать численні історичні докази.

Рішення про запровадження національного свята під назвою "День пам’яті жертв голодоморів" було прийнято 26 листопада 1998 року, коли Президент України Л.Кучма підписав постанову про впровадження скорботного дня. Після цього його назва змінювалася три рази: два рази Л.Кучмою та один раз В.Ющенком. Сьогодні офіційно пам’ятний день називають "Днем пам’яті жертв голодоморів".

Вважається, що кожен колір в аурі має певне значення, відображаючи різні аспекти реальності людини
Вважається, що кожен колір в аурі має певне значення, відображаючи різні аспекти реальності людини

У метафізичних віруваннях поняття аури означає енергетичне поле, яке, як кажуть, оточує живих істот, відображаючи їхній емоційний, фізичний і духовний стан. Міжнародний день обізнаності про ауру, що відзначається в четверту суботу листопада, присвячений підвищенню обізнаності про цей інтригуючий аспект людського існування і заохоченню людей звертати увагу на власну ауру і ауру тих, хто їх оточує.

Міжнародний день обізнаності про ауру - це заклик визнати і дослідити різнокольорові еманації, які, на думку багатьох, оточують кожну людину. Цей день нагадує про те, що за межами нашої фізичної присутності існує енергія, яка може виражати наші емоції, здоров’я та внутрішній дух. Це день, коли люди можуть дізнатися про значення аури, про те, як її сприймають, і як вона може потенційно впливати на нашу взаємодію з іншими людьми та світом.

Хоча історія Міжнародного дня обізнаності про ауру не дуже добре задокументована, його значення коріниться у віковічній вірі в ауру, яка охоплює багато культур і духовних традицій. Цей день набув визнання, оскільки все більше людей шукають цілісних підходів до самопочуття і саморозуміння. Це день, який заохочує людей замислитися над невидимими енергіями, що впливають на наше самопочуття, і дослідити способи очищення та підтримки позитивної аури.

час від часу бути безтурботним – це нормально, адже справжня суть життя полягає в незліченних емоціях, які ми відчуваємо
Час від часу бути безтурботним - це нормально, адже справжня суть життя полягає в незліченних емоціях, які ми відчуваємо

День Blasé або День пересичення або День байдужості, що відзначається 25 листопада, - це свято, яке дозволяє людям відчути байдужість та висловити невдоволення тим, що вони вважають звичайним, навіть якщо це суперечить загальному уявленню.

Blasé - це французьке слово, яке виникло в 19 столітті. На тих, кого называють "Blasé" (блазі), важко справити враження, оскільки вони байдужі до багатьох речей. Здебільшого через те, що вони бачили чи пережили це раніше. Це може статися через надмірне захоплення чимось або через багато цікавих і захоплюючих життєвих подій. Наприклад, того, хто часто подорожує та відвідав багато цікавих місць, важко вразити чимось в новій країні.

Слово "blasé" описує когось, хто, потрапивши під вплив яскравого гобелену численних життєвих вражень, відчуває труднощі з тим, щоб бути легко враженим чи захопленим. Це не означає негативний чи цинічний погляд. Скоріше, це спокійна і вишукана поведінка, що відображає витончений погляд на життя. Часто саме така поведінка асоціюється з французами, яких часто вважають такими, що зберігають певну стриманість у своєму ентузіазмі та висловлюваннях.

День Blasé нам нагадує про насолоду від моментів спокійної байдужості. Незалежно від того, чи ви перебуваєте під впливом витонченості французької культури, чи просто шукаєте день, коли можна бути безпристрасним до життєвих пропозицій, цей день створює ідеальне тло для цього.

Хто народився 25 листопада

25 листопада 1966 р. - Вільям Альберт Берк - американський актор. Один із останніх фільмів Берка "Сутінки", за мотивами популярного роману Стефані Майєр, у ролі Чарлі Свона. До того ж грає брата Боббі у шоу "Мої хлопчики".

 Вільям Берк
Вільям Берк

25 листопада 1971 р. - Христина Епплгейт - американська актриса. Лауреат премії "Еммі", а також номінантка на премії "Золотий глобус" та "Тоні".

Христина Епплгейт
Христина Епплгейт

25 листопада 1975 р. - Марина Костянтинівна Одольська - українська співачка. Заслужена артистка України. 1996 року отримала спеціальний приз на міжнародному конкурсі "Голос Азії2 (Алмати) та друге місце у номінації "поп-музика" на другому Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні "Перлини сезону".

Марина Одольська
Марина Одольська

25 листопада 1979 р. - Чарльз Юель Нордстрем Кіннаман - шведський актор. Лауреат премії "Золотий жук" у номінації "Кращий актор" за фільм "Шалені гроші". Також відомий за фільмами "Робокоп", "Загін самогубців", "Дівчина з татуюванням дракона" та телесеріалам "Вбивство" та "Видозмінений вуглець".

ЮельКіннаман
Юель Кіннаман

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.