В цей день народилися український хіп хоп-виконавець YARMAK та американський актор Ф. Мюррей Абрахам - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 24 жовтня
У вівторок, 24 жовтня, православні вшановують пам'ять чудотворної ікони Богородиці "Всіх скорботних Радість". Іменини сьогодні святкують Олексій, Опанас, Іван, Іраклій, Лаврентій, Микола, Петро, Ян.
24 жовтня православні християни схиляються перед іконою Божої Матері "Всіх Скорботних Радість". У XVII столітті ікона Божої Матері "Всіх скорботних Радість" знаходилася на зберіганні у Преображенській церкві. На той час сестра патріарха Йоакима Євфимія страждала на хворобу, яку ніхто не міг вилікувати - рани в боці.
У 1688 році, після молитви Пресвятої Богородиці, їй почувся голос, який сповістив про можливе зцілення біля образу "Всіх скорботних Радість". Євфимія, покликавши священика з цією іконою у свій дім і здійснивши над нею молебень, позбулася недуги. На згадку про створення дива і було створено це свято.
Вважається, що Божа Матір є покровителькою сім'ї і здатна вберегти багатьох життєвих проблем. З цього дня розпочиналися зимові дівочі посиденьки. Як правило, дівчата займалися рукоділлям, а одночасно співали чи розмовляли.
24 жовтня у світі відзначається День інформації про розвиток. Ця подія була запроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1972 році. 24 жовтня обрано не випадково, адже саме цього дня в 1945 році була створена ця повоєнна міжнародна організація і прийнята стратегія її розвитку.
Свято було засноване згідно з резолюцією 3038, вимогами якої було щорічне привертання уваги людей до проблем розвитку. Починаючи з 1973 року, 24 жовтня проводяться заходи, на яких пояснюється важливість міжнародного співробітництва. Особлива увага надається інформуванню та посиленню мотивації молоді, а також концентрації на використанні сучасних інформаційних технологій.
Щороку з 24 по 30 жовтня під егідою ООН проводиться Тиждень роззброєння. Рішення про заснування свята було прийняте на Генеральній Асамблеї ООН у 1978 році. Тоді на порядку денному стояло питання зниження кількості зброї масового знищення, припинення військових конфліктів у деяких регіонах Азії, Америки та Африки, розробка заходів проти тероризму. Але усі ці проблеми залишалися актуальними і в сучасному світі. Деякі держави проводять розробки ядерної зброї та її нелегальні випробування.
Реалії сьогодення ставлять під сумнів актуальність цієї події. Вже майже десять років триває повномасштабна війна в України, гинуть як військовослужбовці, так і мирне населення. Україна потребує озброєння і нестача зброї є проблемою для нас та для багатьох країн, що нас підтримують. Зупинити агресора і протистояти злу можна лише збройною відсіччу.
24 жовтня у світі відзначається День боротьби з поліомієлітом. Не всі знають, що поліомієліт належить до невиліковних хвороб, а попередити його може тільки своєчасна вакцинація.
Лікарі запевняють, що щеплення 95% людей повністю припинить розповсюдження інфекції. Водночас вони попереджують, що зниження кількості щеплень за десять років призведе до масових спалахів хвороби, у результаті яких захворіє та може загинути понад 200 тисяч людей. Тому інформація про поліомієліт повинна поширюватися через медичні та навчальні заклади, ЗМІ. Особливу увагу треба надавати поясненням необхідності щеплень вагітним жінкам та молодим батькам.
Щороку в жовтні, 24 числа, планета святкує Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. Організація Об’єднаних Націй по суті - це платформа, де національні делегації можуть висловити свою думку. Тут налагоджуються відносини, проходять переговори та вирішуються проблеми.
Після Першої світової війни, в 1919 році, з такою метою була створена Ліга Націй. Однак до неї увійшли не всі країни, і в багатьох випадках ця організація не була ефективною. Але хоча досвід Ліги Націй виявився не дуже вдалим, вона відродила мрію людства про створення дієвої всесвітньої організації.
Але тільки в середині XX століття, під час Другої світової війни, керівники країн, які змушені були боротися зі спільним ворогом, усвідомили, що прийшов час нарешті створити механізм, який дозволив би забезпечити мир та не допустити воєн у майбутньому. Цього можливо було досягти тільки в міжнародному форматі.
Наша країна входить до числа держав, що вважаються співзасновниками ООН. З 1945 по 1991 роки Україна, попри те, що перебувала в складі СРСР, формально вважалася членом ООН як самостійна країна. Україну чотири рази обирали до Ради Безпеки ООН.
З часу отримання незалежності активну діяльність в ООН проголошено одним з провідних напрямків української міжнародної політики. Тому день утворення Організації Об’єднаних Націй цілком можна вважати і українським святом.
24 жовтня відзначається таке незвичайне свято, як День рубця. Рубець є одним з відділів шлунка жуйних тварин. Страви з нього присутні у багатьох національних кухнях. З нього готують смачні супи, засмажують з вином, сиром та зеленню, роблять холодні закуски.
Засновники цього дня вважають, що цьому цінному продукту не приділяють заслуженої уваги, та намагаються повернути йому популярність. Прославив страви з рубця знаменитий англійський чиновник Семюель Піпс, який яскраво описав їх у своєму щоденнику. 24 жовтня 1662 року він розповів про насолоду, отриману від чудового блюда з рубцем під час своєї вечері з дружиною.
Починаючи з 2009 року увесь прогресивний світ відзначає Міжнародний день дій на захист клімату. Цей день вперше був організований 350.org 24 жовтня 2009 року. Основною метою було вплинути на делегатів Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP15), що відбулася у грудні 2009 року.
Метою свята є привернення уваги громадських організацій та політичних лідерів держав до проблем змін клімату, які відбуваються під впливом людської діяльності. Також засновники свята прагнуть донести ідею, що охорона довкілля є обов’язком кожної людини, незалежно від її фінансового стану, статусу, віку, національності та інших ознак.
Зі збільшенням частоти екстремальних погодних явищ і повідомлень про стихійні лиха стає очевидним, що зміна клімату прискорюється з тривожною швидкістю. Ця нагальна потреба спонукала людей по всьому світу вийти на вулиці, породивши потужний глобальний кліматичний рух. День кліматичних дій є проявом цього руху, що підкреслює роль молоді, яка глибоко стурбована зміною клімату та глобальною несправедливістю.
Глобальний тиждень медіа- та інформаційної грамотності - це щорічна подія, яка має на меті мобілізувати зацікавлені сторони в усьому світі для підвищення обізнаності та відзначення прогресу, досягнутого на шляху до медіа- та інформаційної грамотності для всіх. Ця подія проводиться протягом 24-31 жовтня.
У нинішню епоху, коли чутки швидко поширюються, а факти можуть бути перекручені, розрізняти правду і брехню стає дедалі складніше. Така невизначеність загрожує основам суспільства і демократії, призводячи до поширення дезінформації, такої як фейкові ліки, теорії змови проти вакцин, поширення расизму і мови ненависті.
Цьогорічний фокус на цифрових просторах дає можливість зміцнити багатосторонню співпрацю з цифровими платформами та іншими зацікавленими сторонами. Мета - інтегрувати медіа- та інформаційну грамотність у політику, діяльність та продукти, закликаючи світову спільноту розробляти нові ініціативи та посилювати вже існуючі для просування медіа- та інформаційної грамотності у цифровому просторі.
24 жовтня 1939 р. - Ф. Мюррей Абрахам - американський актор. Лауреат премій "Оскар" та "Золотий глобус" за роль Антоніо Сальєрі у фільмі "Амадей". Найбільш відомий за ролями у фільмах "Обличчя зі шрамом" та "Знайти Форрестера", а також у серіалі "Батьківщина".
24 жовтня 1985 р. - Дмитро Дікусар - український хореограф та танцівник. Він неодноразово брав участь у шоу "Танці із зірками" не лише в Україні, а й за кордоном. 2007 року був одружений з Іриною Білик, а 2021 року завів відносини з танцівницею Оленою Шоптенко. 27 лютого 2022 року він поповнив ряди у Збройних Силах України.
24 жовтня 1991 р. - YARMAK - український хіп хоп-виконавець та актор. На початку лютого 2014 року, за кілька тижнів до трагічних подій на Євромайдані, Ярмак та TOF випустили пісню "22" та презентували кліп, зібраний із відеохроніки подій Євромайдану (пізніше пісню почали називати неофіційним гімном Євромайдану). У тексті пісні йдеться про Україну як про красиву та закатовану дівчину, яка не схиляє ні перед ким коліна. Вихід "22" сприйняли неоднозначно. У лютому 2022 року після військового вторгнення Росії на Україну вступив до лав Збройних сил України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.