В цей день народилися український актор Ігор Ласточкін та американська актриса Джена Мелоун - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 21 листопада
У вівторок, 21 листопада, українці відзначають День десантно-штурмових військ, а в православній церкві день присвячується Введенню до храму Пресвятої Богородиці. Це одне з дванадцяти великих церковних свят на рік, за винятком Великодня, який триває п'ять днів. Іменини сьогодні святкують Олександр.
Християни відзначають церковне свято 21 листопада, яке називається Введення до храму Пресвятої Богородиці або Третя Пречиста. Коли маленькій Марії, майбутній Богородиці, виповнилося три роки, її батько з матір'ю виконали цю обіцянку, яку дали ангелу. Дитя, на народження якого подружжя чекало понад півстоліття, було віддано на служіння Господу Богу.
Іоаким та Анна жили тоді в Назареті. На свято було запрошено родичів царського роду, з якого був батько Марії, та архієрейського, до якого належала мати дівчинки. Під час урочистостей співав хор цнотливих дів. Величезна кількість запалених свічок оточувало людей, які прийшли до храму. Сама Марія була оточена справді величною царською красою.
Цього дня батьки займалися духовним вихованням дітей. Кожен батько хотів, щоб дитина була такою ж праведною, працьовитою та чистою душею, як юна діва Марія. Нерідко 4 грудня дітей брали із собою до церкви на першу в їхньому житті сповідь.
21 листопада кожного року Україна відзначає День десантно-штурмових військ, котрий з’явився у 2017 році разом з заміною назви десантних військ на десантно-штурмові. Колишнє професійне свято мало назву День високомобільних десантних військ. Перше святкування відбулося у Києві на Михайлівській площі, де військо отримало від Президента України оновлену символіку.
Наразі десантно-штурмові - це окремі війська, які є частиною Збройних Сил України. Десантники вертикально охоплюють ворога та працюють у його тилу.
Подія започаткована з метою відродити військову рівнозначність української нації, сформувати патріотизм та встановити новітні традиції щодо вшанування цього роду військ.
Українське національне свято, що відзначається щорічно 21 листопада, починаючи з 2017 року. Дата є знаменною для кожного українця і почала святкуватися замість Дня Свободи (22 листопада), проголошеного у 2005 році та скасованого у 2011 році. Свято покликане затвердити прагнення українських громадян до демократії, свободи та справедливості і схвалити рух до європейського майбутнього. Хоча День гідності і свободи отримав статус державного свята, він залишається робочим днем.
Свято проголошене 30 вересня 2017 року Указом Президента України №300/2017 "Про відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи". Цей день - символ творення новітньої історії держави та пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм громадян, які відстоювали цінності свободи, демократії та вибір народу щодо європейського розвитку держави.
Свято вказує на дві доленосні для українського народу події: Помаранчеву революцію, що відбулася в 2004 р. та Революцію гідності - 2013-14 років.
Всесвітній день рибальства проводять щороку 21 листопада. У святкових заходах беруть участь риболовні співтовариства, асоціації та спілки, ця свято промислового рибальства.
Компанія WorldFish є міжнародною некомерційною дослідницькою організацією. Її діяльність спрямована на боротьбу з бідністю та голодом, впровадження розвиненої аквакультури у країнах, де рибальство є основним джерелом існування населення. Організація є членом CGIAR - найбільшого у світі партнера з досліджень та інновацій, що впроваджують з метою досягнення продовольчої безпеки всіх країн.
Риба становить важливу частину раціону харчування людей. Але безконтрольний вилов призводить до знищення популяцій та погіршення екології морських та океанських вод. Тож Всесвітній день рибальства - це можливість донести людству інформацію про наявні проблеми та закликати берегти рибні запаси.
Кожного року 21 листопада відзначається День без музики. Подія започаткована Біллом Драммондом, колишнім учасником гурту KLF. День присвячений приверненню уваги до девальвації музики як виду мистецтва через її бездумне і повсюдне використання в сучасному суспільстві. Ідея полягає в тому, щоб провести день без музики, розмірковуючи про її значення та наші стосунки з нею.
Білл Драммонд започаткував День без музики у 2005 році, щоб звернути увагу на здешевлення музики та її бездумне використання в сучасному суспільстві. З давніх часів музика високо цінувалася, а шедеври класичних музикантів залишаються популярними і сьогодні. Однак сучасне сприйняття музики змінилося, зробивши її всюдисущою, а іноді навіть такою, що не сприймається як музика. Ініціатива Драммонда полягала в тому, щоб провести день без музики, розмірковуючи над тим, яку музику він хотів би слухати, а яку - уникати.
21 листопада кожного року весь світ відзначає День телебачення. Подію заснувала Організація Об’єднаних Націй 17 грудня 1996 року. Дата святкування обрана з поваги до дня здійснення першого Всесвітнього телевізійного форуму ООН, а саме 21-22 листопада 1996 року.
Всесвітній день телебачення має таку місію: інформування суспільства про роль ТБ у просуванні розвитку та миру. Організація Об’єднаних Націй закликає увесь світ 21 листопада обмінюватися телепередачами, які присвячені проблемам миру, соціального й економічного розвитку, безпеки та популяризації культури, і, звісно ж, не розповсюджувати антигуманні й нетерпимі матеріали.
Щорічно 21 листопада відзначається Всесвітній день вітань. Свято започаткували американські брати Брайан і Майкл Маккомак у 1973 році. Вітальну акцію брати придумали в знак протесту проти "холодної війни" та міжнародної напруги, яка пригнічувала людей і робила їх ворожими одне до одного.
Брати Маккомак розіслали листи з привітаннями у різні кінці планети. Кожен, хто бажає взяти участь в ініціативі, повинен також привітати як мінімум десятьох незнайомців або написати дружнього листа. 21 листопада - чудова можливість подарувати позитивний настрій як собі, так і зовсім незнайомій людині.
21 листопада 1945 р. - Голді Джинн Гоун - американська актриса, продюсер, режисер і співачка. Лауреат премії "Оскар" за роль у фільмі "Квітка кактуса" у 1970 році.
21 листопада 1965 р. - Бьорк Гвюдмюндсдоуттир - ісландська співачка, актриса, музикант, композитор та автор пісень, лауреат численних нагород та номінацій, включаючи п'ять премій Brit Awards та п'ятнадцять номінацій на "Греммі", а також номінацію на "Оскар" та два "Золоті глобуси".
21 листопада 1984 р. - Джена Лейн Мелоун - американська актриса, музикант і фотограф. 2004 року знялася в головній ролі в комедійній драмі "Врятована", а також озвучила одну з ролей в англійській версії анімаційного фільму "Ходячий замок". Пізніше знімалася у фільмі "Гордість та упередження" та брала участь у кількох інших проектах.
21 листопада 1986 р. - Ігор Сергійович Ласточкін - український актор, шоумен, телеведучий, гуморист, комік, співак, капітан команди КВК "Збірна Дніпропетровська". Ведучий телевізійної передачі "Розсміши коміка". З 2015 року член журі гумористичного шоу "Ліга Сміху" та тренер.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.