Цього дня народилися українські футболісти Владислав Ващук та Олександр Шовковський, а також американська супермодель Крісті Тарлінгтон
Сьогодні, 2 січня, православна церква України відзначає Передсвято Богоявлення та вшанування преподобного Сильвестра. В цей день святкують іменини Василь, Кузьма, Марк, Сергій, Сильвестр, Єгор. Це другий день Нового року. А віряни уважно стежать за погодою: який день сьогодні, таким буде серпень.
2 січня за новоюліанським календарем Православна Церква України вшановує Передсвято Богоявлення, спільно згадуючи святого Сильвестра, папу Римського (335 рік).
Преподобний Сильвестр Печерський, ігумен Михайлівського Видубицького монастиря, народився у XII столітті і продовжив літописну працю преподобного Нестора, значно переробивши "Повість минулих літ". Крім того, він написав життєписи дев’яти святих Печерських угодників. У каноні Печерського монастиря преподобного Сильвестра, який спочиває у Ближніх печерах, визнається блаженним і обдарованим "даром виганять бісів".
Як добрий спадкоємець справ преподобного Нестора в писанні та наслідувач блаженних ігуменів Київських, ти, преподобний Сильвестре, отримав скарби дарунків Духа Святого. Ти віддав свою багатогранну працю для Господа, служачи спасінню та розраді братів і вірних.
Молимо Христа Бога, щоб Той дарував мир Україні та був помічником для всіх, хто з вірою закликає тебе на допомогу, святкуючи твою святу пам’ять.
Не покидай нас, тих, хто з вірою звертається до тебе, преподобний отче Сильвестре, ченців Київських прикрасо. Aмінь!
Словосполучення "наукова фантастика" вперше з'явилося в пресі в 1851 році. Цей жанр представляє собою, за визначенням американського письменника Роберта Гайнлайна, реалістичні міркування про можливі майбутні події, що ґрунтуються на адекватному знанні реального світу й глибокому розумінні природи і наукового методу.
2 січня як дата було обрано не випадково – це день народження одного з найбільших письменників-фантастів, Айзека Азімова. Він був професором біохімії. Власне він, вищезгаданий Роберт Гайнлайн ("Зоряний десант") та Артур Кларк("2001 рік: космічна одіссея"), вважаються найвпливовішими авторами цього жанру!
Котячий Новий рік – це свято, яке відзначають із 2016 року завдяки Тому та Рут Рой з США. Кішки й люди пов'язані між собою майже 9,5 тисяч років. Котики давно стали одними з найулюбленіших домашніх тварин у світі. Сьогодні їх на планеті понад 500 мільйонів!
А ще кішки можуть спати цілих 13-16 годин на добу – це до 70% їхнього життя! І що цікаво, 1 рік життя кішки еквівалентний 15 людським рокам.
Котячий Новий рік – це не тільки свято для котів, а й для всіх, хто любить цих прекрасних тварин. Тож не пропустіть нагоду відзначити цей день разом із вашим улюбленцем. Пригостіть пухнастика смаколиками та нагодуйте безпритульних кішок.
Це вишукана страва французької кухні. Профітролі виготовляють із легкого заварного тіста, яке після випікання наповнюють різноманітними начинками: від ніжного крему до солоних сирів чи навіть паштетів. Уявіть собі, як на одному святковому столі можуть поєднуватися солодкі профітролі з шоколадною глазур'ю і солоні варіанти з лососем або авокадо!
Сьогодні – чудовий привід зібратися з близькими, спробувати нові смаки й відчути справжнє кулінарне задоволення!
Ніч з 1 по 2 січня в японській традиції задає тон всьому подальшому року. Тож, дуже важливо, щоб в цю ніч японцям наснилося три речі: гора Фудзі, яструб і баклажан. Тоді весь рік буде вдалим!
У японській культурі хацуюме – це перший сон, який сниться людині в новому році. Традиційно зміст такого сну пророкував удачу сновидцю в прийдешньому році.
Зазвичай хацуюме переживається в ніч на 1 січня;. День після ночі "першого сну" також відомий як хацуюме. Цей день припадає на 2 січня за григоріанським календарем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.