В цей день народилися українська скрипалька і співачка Оксана Муха та німецько-іспанський актор Даніель Брюль
Сьогодні, 16 червня, православна церква України вшановує пам'ять святого Тихона, єпископа Амафунтського. Іменини цього дня святкують Костянтин, Михайло, Мойсей, Петро. До кінця року залишився 198 днів. Наші пращури вважали, що якщо цього дня собака погано їсть і мало спить – бути дощу, а якщо вранці туман – погода буде сонячною. Пророкує добру погоду також ясний Чумацький Шлях, а ось північно-західний вітер віщує сиру погоду. Також вони говорили, що 16 червня не можна лихословити і сваритися з рідними. Сни у ніч з 15 на 16 червня вважали віщими, але розповідати їх не варто.
Православна церква 16 червня вшановує пам'ять святителя Тихона, єпископа Амафунтського.Тихон народився на Кіпрі у сім'ї смиренних християн. Батьки з раннього дитинства навчали його читати священні книги та розуміти слово Боже. Саме завдяки цьому він отримав посаду черковного читця. У хлопця це так гарно виходило, що його помітив єпископ міста. Він дав Тихону сан диякона.
Тихон проповідував вчення Господа та боровся з язичництвом на Кіпрі. Також він відзначився надмірною добротою, завжди допомагав тим, хто потрапив у біду і потребував допомоги. Після смерті єпископа Тихон став його наступником. Помер святитель у 425 році.
Православні віряни моляться до святителя Тихона, єпископа Амафунтського за здоров'я, благополуччя, захист і духовний розвиток.
Спільнота відзначає Всесвітній день морських черепах щорічно 16 квітня. Дата обрана не випадково. Саме цього дня у 1909 році народився американський науковець у галузі екології Арчі Карра, який все своє життя досліджував та сприяв захисту саме морських черепах. Завдяки його зусиллям було створено парк в одному із міст Коста-Ріки. Також Арчі Карра написав книгу "Вітряна дорога", у якій розповів про різноманітні загрози для морських черепах. Вона стала основою для започаткування руху з охорони морських черепах в країні.
Проходить це свято під егідою провідної незалежної природоохоронної організації WWF. Його мета – звернути уваги громадськості на проблему загибелі великої кількості черепах через сусідство з людьми. Наразі у світі налічується сім видів морських черепах, шість з яких перебувають під загрозою вимирання (зелена черепаха, морська черепаха, плоска черепаха, гастрономічна черепаха, черепаха Рідлі та папуша).
16 червня на міжнародному рівні відзначають ще одне свято – День водоспаду. Водоспади, які є важливим елементом ландшафту планети, вважають природним дивом. Тож метою свята є підкреслити важливість водоспадів для природи та їх різноманітність.
Водоспади відіграють дуже важливу роль в екосистемі планети. Вони сприяють формуванню унікальних мікрокліматів, забезпечують аерацію води і підтримують біологічний баланс у водоймах. Найкращим вважається водоспад Анхель на річці Чурун (Венесуела), а найпотужнішим – Ніагарський водоспад (США і Канада). найбільшим водоспадом України є Учан-Су. Він розташований у Криму за 8 км від Ялти.
День свіжих овочів не є неофіційним святом, але його відзначають щорічно 16 червня. Метою цього свята є нагадування про важливість свіжих овочів у раціоні кожної людини. Адже саме овощі містять велику кількість клітковини, вітамінів та мінералів. А ще вони є найкращим джерелом мікроелементів. Сукупно вони допомагають підтримувати здоров'я та запобігати різноманітним захворюванням.
День свіжих овочів було створено для популяризації здорового харчування та сприянню зміні харчових звичок. Літній період обрали не випадково, адже саме зараз дозріває велика кількість овочів, які можна застосовувати щоденно у своїх стравах.
16 червня у світі відзначають Міжнародний день домашніх працівників. Цього дня у 2011 році Міжнародна організація праці ухвалила Конвенцію про гідну працю домашніх працівників. Таким вони хотіли нагадати про права та потреби домашніх працівників, які виконують послуги з прибирання, приготування їжі, догляду за домогосподарствами та багато інших. Цей труд відіграє велику роль у підтримці сімей, але часто є недооціненим.