«Звʼязок»- пісня про всіх нас, бо немає жодного українця та українки, які б не були в розлуці з рідними останні роки. Саме тому кліп і складається із ваших відео, які краще за все передають ту емоцію яку ми вкладали в цю пісню!
Розповідаємо, що це за майно та кому воно належить
Те, що належало забороненій Комуністичній партії України, буде конфісковано державою.
Інформатор розповість, що це за майно.
Не дивлячись на те, що в Україні з 2014 року відбувається процес декомунізації, створена у 1993 році проросійська Комуністична партія України (очолює Петро Симоненко) продовжувала своє існування та вела певну обмежену діяльність. Участь у виборах партія не брала з 2015 року.
5 липня 2022 року Восьмий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення заборонити діяльність Комуністичної партії України, а її майно та майно її структурних осередків передати у власність державі. Протягом 20 днів це рішення можна було оскаржити. 22 червня комуністи подали касаційну скаргу до Верховного Суду з проханням скасувати інше рішення про заборону партії. Цю скаргу суд не став розглядати.
Комуністична партія України своє майно у звіті за 2020 рік оцінила у 3 млн 150 тис. 267 грн (хоча ця оцінка значно занижена) – це без урахування майна регіональних організацій. Майно охоплює офіси, квартири, господарчі споруди, гаражі, земельні ділянки, автомобілі у різних регіонах України. Все це майно може коштувати десятки мільйонів гривень.
Нам доступні дані з партійних звітів Комуністичної партії за 2019 і 2020 роки.
Найцінніший актив комуністів - офісні приміщення у Києві на вул. Гаврилишина, 7 загальною площею у 793 кв. м. Цю нерухомість партія придбала у 1998 році за 277 тис. 480 грн.
Також у переліку майна "офісні" приміщення - будинок (149,3 кв. м) та гаражі (21,3 кв. м) у місті Кролевець на Сумщині, квартира (49,6 кв. м) у місті Павлоград на Дніпропетровщині, частини будинків у місті Селидове на Донеччині (64 кв. м), у місті Глобине (32,3 кв. м) та смт. Семенівка (53,5 кв. м) і смт. Машівка (43,2 кв. м) на Полтавщині, квартири у місті Берегове (35,5 кв. м) та смт. Великий Березний (65,4 кв. м) на Закарпатті, квартира (39,1 кв. м) у місті Заліщики та частина будинку (29,3 кв. м) у смт. Скала-Подільська на Тернопільщині, будівля у смт. Лисянка на Черкащині, будинок у Коростені на Житомирщині, квартири у місті Костянтинівка на Донеччині, місті Ульянівка та смт. Устинівка на Кіровоградщині.
Водночас значна частина нерухомості знаходиться на тимчасово окупованих територіях, зокрема у Криму, на Луганщині, на частині Донецької області. Це 8 квартир/офісів у Сімферополі, частина будинку у Ялті, будинок у Бахчисараї, будинок у Луганську тощо.
Партія володіє трьома ділянками землі на Полтавщині загальною площею 1740 кв. м та 7% будівлі у Вінниці, по 5% будівель у та по одній квартирі у містах Липовець на Вінниччині та Балта на Одещині.
Припускаємо, що у документах комуністи вказали не все своє майно. Відповідно і частину майна можуть не конфіскувати. Те ж саме випливає і з даних системи Youcontrol. Згідно з даними Youcontrol, у партії є ще 3 об’єкти нерухомості на Дніпропетровщині (крім квартири у Павлограді) - про них партія у своїх звітах не вказувала. А аналітики ЧЕСНО знайшли у комуністів ще квартиру у центрі міста Горішні Плавні (20,8 кв. м) на Полтавщині і приміщення в смт. Любешів (216 кв. м) на Волині, про які не йдеться у судових документах.
Що стосується автопарку, то він скромний. Це один ВАЗ 211540 2012 року та 13 вітчизняних автомобілів ЗАЗ виробництва середини 2000-х років, а також 2 мікроавтобуси “Газель” 2008 року. Частина з цих автомобілів можуть знаходитися на тимчасово окупованих територіях, а частина може бути вже непридатними.
У своєму звіті за 2020 рік КПУ оцінювала зазівські "Славути" по 2 тис. грн за кожен автомобіль. Хоча на сайтах з продажу авто цінник стартує від кількох сотень доларів.
ФОТО - сайт ЧЕСНО
Дмитро Чернишов