"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Розповідаємо, що це за майно та кому воно належить
Те, що належало забороненій Комуністичній партії України, буде конфісковано державою.
Інформатор розповість, що це за майно.
Не дивлячись на те, що в Україні з 2014 року відбувається процес декомунізації, створена у 1993 році проросійська Комуністична партія України (очолює Петро Симоненко) продовжувала своє існування та вела певну обмежену діяльність. Участь у виборах партія не брала з 2015 року.
5 липня 2022 року Восьмий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення заборонити діяльність Комуністичної партії України, а її майно та майно її структурних осередків передати у власність державі. Протягом 20 днів це рішення можна було оскаржити. 22 червня комуністи подали касаційну скаргу до Верховного Суду з проханням скасувати інше рішення про заборону партії. Цю скаргу суд не став розглядати.
Комуністична партія України своє майно у звіті за 2020 рік оцінила у 3 млн 150 тис. 267 грн (хоча ця оцінка значно занижена) – це без урахування майна регіональних організацій. Майно охоплює офіси, квартири, господарчі споруди, гаражі, земельні ділянки, автомобілі у різних регіонах України. Все це майно може коштувати десятки мільйонів гривень.
Нам доступні дані з партійних звітів Комуністичної партії за 2019 і 2020 роки.
Найцінніший актив комуністів - офісні приміщення у Києві на вул. Гаврилишина, 7 загальною площею у 793 кв. м. Цю нерухомість партія придбала у 1998 році за 277 тис. 480 грн.
Також у переліку майна "офісні" приміщення - будинок (149,3 кв. м) та гаражі (21,3 кв. м) у місті Кролевець на Сумщині, квартира (49,6 кв. м) у місті Павлоград на Дніпропетровщині, частини будинків у місті Селидове на Донеччині (64 кв. м), у місті Глобине (32,3 кв. м) та смт. Семенівка (53,5 кв. м) і смт. Машівка (43,2 кв. м) на Полтавщині, квартири у місті Берегове (35,5 кв. м) та смт. Великий Березний (65,4 кв. м) на Закарпатті, квартира (39,1 кв. м) у місті Заліщики та частина будинку (29,3 кв. м) у смт. Скала-Подільська на Тернопільщині, будівля у смт. Лисянка на Черкащині, будинок у Коростені на Житомирщині, квартири у місті Костянтинівка на Донеччині, місті Ульянівка та смт. Устинівка на Кіровоградщині.
Водночас значна частина нерухомості знаходиться на тимчасово окупованих територіях, зокрема у Криму, на Луганщині, на частині Донецької області. Це 8 квартир/офісів у Сімферополі, частина будинку у Ялті, будинок у Бахчисараї, будинок у Луганську тощо.
Партія володіє трьома ділянками землі на Полтавщині загальною площею 1740 кв. м та 7% будівлі у Вінниці, по 5% будівель у та по одній квартирі у містах Липовець на Вінниччині та Балта на Одещині.
Припускаємо, що у документах комуністи вказали не все своє майно. Відповідно і частину майна можуть не конфіскувати. Те ж саме випливає і з даних системи Youcontrol. Згідно з даними Youcontrol, у партії є ще 3 об’єкти нерухомості на Дніпропетровщині (крім квартири у Павлограді) - про них партія у своїх звітах не вказувала. А аналітики ЧЕСНО знайшли у комуністів ще квартиру у центрі міста Горішні Плавні (20,8 кв. м) на Полтавщині і приміщення в смт. Любешів (216 кв. м) на Волині, про які не йдеться у судових документах.
Що стосується автопарку, то він скромний. Це один ВАЗ 211540 2012 року та 13 вітчизняних автомобілів ЗАЗ виробництва середини 2000-х років, а також 2 мікроавтобуси “Газель” 2008 року. Частина з цих автомобілів можуть знаходитися на тимчасово окупованих територіях, а частина може бути вже непридатними.
У своєму звіті за 2020 рік КПУ оцінювала зазівські "Славути" по 2 тис. грн за кожен автомобіль. Хоча на сайтах з продажу авто цінник стартує від кількох сотень доларів.
ФОТО - сайт ЧЕСНО
Дмитро Чернишов