Яка зараз ситуація з електропостачанням і чи будуть відключення

Для всіх залишається рекомендація зменшити споживання в періоди пікового навантаження в енергосистемі

Яка зараз ситуація з електропостачанням і чи будуть відключення

По всій Україні вдалось стабілізувати електропостачання після масованої ракетної атаки росіян. Під ударом у період з 10 по 12 жовтня опинилася енергетична інфраструктура. Однак українці мають бути готовими до нових атак ворога. 

Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. Йдеться не тільки про компанії, які обслуговують енергетичну інфраструктуру. Споживачі мають допомогти енергетикам: розсудливо споживати електроенергію, щоб полегшити балансування енергосистеми та дати час для її відновлення.

"Ми впоралися з наслідками цієї великої атаки доволі швидко. Я вдячний ремонтникам, які в останні дні буквально без сну та їжі працювали, намагаючись відновити електропостачання по всій країні. Це був дійсно подвиг з їх боку. Але, на жаль, ми очікуємо, що ворог на цьому не зупиниться. Тому цей опалювальний сезон буде важким", - наголосив Кудрицький.

Споживачам треба бути готовими до того, що "Укренерго" може за необхідності застосовувати графіки обмеження енергопостачання. Це дозволить зберегти баланс в енергосистемі.

"12 жовтня ввечері у Києві, області і всьому центральному регіоні не застосовувалися диспетчерські обмеження, з 19:55 зняли обмеження у північно-східних областях нашої держави. Протягом сьогоднішнього дня ні вранці, ні ввечері введення графіків аварійних відключень поки що не планується. Для всіх залишається рекомендація зменшити споживання в періоди пікового навантаження в енергосистемі: вранці з 08:00 до 11:00 та ввечері з 17:00 до 23:00", - заявив Кудрицький.

 

Ракетна атака по Україні

10 та 11 жовтня Україна зазнала однієї з наймасштабніших масованих атак з боку рф. Заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко зазначив, що чимала частина ракет влучила в енергосистеми різних міст. Під прицілом енергообʼєкти від Львова до Запоріжжя, Київщини, Хмельниччини, Дніпра і Вінниці, Франківщини, Сумщини, Харківщини, Житомирщини, Кіровоградщини, загалом весь Південь. За його словами, це може вплинути на стабільність енергозабезпечення, тому потрібно бути готовими до наслідків таких обстрілів аж до віялових відключень. Наприклад, лише в Київській області ППО збила шість ракет, але є потрапляння в ТЕЦ. Президент України Володимир Зеленський вважає, що росіяни хочуть знищити енергосистему України.

Нагадаємо, окупанти повторно вдарили по Ладижинській ТЕС. Крім того, Подоляк озвучив наслідки ракетних ударів росії по українських містах.

Також Інформатор писав, що робити, якщо зникло світло, вода чи газ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube