Головна
Життя
08:18, 9 Вересня
Информатор UA

Интро

Бджолі поховалися і стали злими, ночі та ранки холодні, на полях морозний іній. Це народні прикмети того, що осінь буде ранньою та холодною. Про них Інформатору розповіли жителі сіл Дніпровського району Дніпропетровської області.   "Прийшов чоловік з пасіки, та сказав, що бджоли поховалися та стали злими. Значить буде холодно", - каже жителька Сурсько-Литовського Аліна Ломака. Таку поведінку бджіл примітили і пасічники  в  Новомиколаївці. Але ще рано прогнозувати по поведінці бджіл якою ж буде зима. Якщо вони щільно закриють прополісом і воском льоток, залишаючи невеликі отвори, - зима буде холодною і суворою. Перед теплою зимою льоток залишається відкритим. Іній на пасовищі вже був, але козам до цього байдуже Холодні ночі на початку вересня та іній вранці на полях - до ранньої осені. "Іній на пасовищі вже був!", - каже власник козиної ферми з Новоолександрівки Едуард Лихвар. А ось за поведінкою кіз неможливо прогнозувати погоду. За словами фермера, вони завжди поводяться однаково, у будь-яку пору року. Цьогоріч дуже рясно вродив горіх. А це значить, кажуть селяни Новомиколаївки Дніпровського району, що зима буде сувора і сніжна. І вони переконані, що ранньою буде й осінь. Про це говорять дуже холодні ночі та багато павутиння у будь-яких місцях двору та на рослинах. Зима буде холодною, кажуть народні прикмети Про те, що зима буде непростою, говорить і врожай. Наприклад, цього року дуже багато лушпиння у цибулі. Тобто, вона добре "вдягнута" на сувору зиму. А взагалі, кажуть селяни, останніми роками народні прикмети працюють погано. "Мабуть, змінився клімат", - роблять висновок. Але, не дивлячись ні на що, готують запаси дров та чистять пічки. Бо цілком можливо, що прикмети цього року таки спрацюють і прийдеться топити вже у вересні. До речі, довгий час саме вересень служив початком річного кола. Тому цей місяць вважався сприятливим для прогнозів, які вважали особливо достовірними. За прикметами вересня передбачали настання холодів і характер майбутньої зими: Урожай жолудів – прикмета того, що в майбутньому році буде багато хліба. Велика кількість жолудів на дубі – до теплої зими і родючого літа. Багато лісових горіхів обіцяє урожай злакових культур. Якщо рясно вродили горіхи, а грибів навпаки мало, то зима буде сніжна і холодна. Пізній гриб – до пізнього снігу. Багато ягід – до холодної зими. Грім у вересні – до теплої осені. Часті і сильні тумани у вересні приносять людям багато хвороб. Чим тепліший і сухіший вересень, тим пізніше настане зима. Холодний вересень – навесні сніг може раніше, ніж звичайно розтанути. Мурахи бігають по верхівках трав – до холодної і ранньої зими, по низу – до довгої. Великі мурашині купи –до суворої зими. Багато грибів – зима буде сніжна. Довгостроковий прогноз від професійних синоптиків можна прочитати тут.  Тетяна Самойлова

Яка погода буде восени та взимку? Народні синоптики дали прогноз за прикметами першого тижня вересня

Яка погода буде восени та взимку? Народні синоптики дали прогноз за прикметами першого тижня вересня

Читать на русском

Їм допомагали бджоли, цибуля, горіхи та жолуді

Читать на русском
Яка погода буде восени та взимку? Народні синоптики дали прогноз за прикметами першого тижня вересня

Їм допомагали бджоли, цибуля, горіхи та жолуді

Бджолі поховалися і стали злими, ночі та ранки холодні, на полях морозний іній. Це народні прикмети того, що осінь буде ранньою та холодною. Про них Інформатору розповіли жителі сіл Дніпровського району Дніпропетровської області. 

 "Прийшов чоловік з пасіки, та сказав, що бджоли поховалися та стали злими. Значить буде холодно", - каже жителька Сурсько-Литовського Аліна Ломака.

Таку поведінку бджіл примітили і пасічники  в  Новомиколаївці. Але ще рано прогнозувати по поведінці бджіл якою ж буде зима. Якщо вони щільно закриють прополісом і воском льоток, залишаючи невеликі отвори, - зима буде холодною і суворою. Перед теплою зимою льоток залишається відкритим.

Іній на пасовищі вже був, але козам до цього байдуже
Іній на пасовищі вже був, але козам до цього байдуже

Холодні ночі на початку вересня та іній вранці на полях - до ранньої осені. "Іній на пасовищі вже був!", - каже власник козиної ферми з Новоолександрівки Едуард Лихвар. А ось за поведінкою кіз неможливо прогнозувати погоду. За словами фермера, вони завжди поводяться однаково, у будь-яку пору року.

Цьогоріч дуже рясно вродив горіх. А це значить, кажуть селяни Новомиколаївки Дніпровського району, що зима буде сувора і сніжна. І вони переконані, що ранньою буде й осінь. Про це говорять дуже холодні ночі та багато павутиння у будь-яких місцях двору та на рослинах.

Зима буде холодною, кажуть народні прикмети

Зима буде холодною, кажуть народні прикмети

Про те, що зима буде непростою, говорить і врожай. Наприклад, цього року дуже багато лушпиння у цибулі. Тобто, вона добре "вдягнута" на сувору зиму.

А взагалі, кажуть селяни, останніми роками народні прикмети працюють погано. "Мабуть, змінився клімат", - роблять висновок. Але, не дивлячись ні на що, готують запаси дров та чистять пічки. Бо цілком можливо, що прикмети цього року таки спрацюють і прийдеться топити вже у вересні.

До речі, довгий час саме вересень служив початком річного кола. Тому цей місяць вважався сприятливим для прогнозів, які вважали особливо достовірними. За прикметами вересня передбачали настання холодів і характер майбутньої зими:

 • Урожай жолудів – прикмета того, що в майбутньому році буде багато хліба.
 • Велика кількість жолудів на дубі – до теплої зими і родючого літа.
 • Багато лісових горіхів обіцяє урожай злакових культур.
 • Якщо рясно вродили горіхи, а грибів навпаки мало, то зима буде сніжна і холодна.
 • Пізній гриб – до пізнього снігу.
 • Багато ягід – до холодної зими.
 • Грім у вересні – до теплої осені.
 • Часті і сильні тумани у вересні приносять людям багато хвороб.
 • Чим тепліший і сухіший вересень, тим пізніше настане зима.
 • Холодний вересень – навесні сніг може раніше, ніж звичайно розтанути.
 • Мурахи бігають по верхівках трав – до холодної і ранньої зими, по низу – до довгої.
 • Великі мурашині купи –до суворої зими.
 • Багато грибів – зима буде сніжна.


Довгостроковий прогноз від професійних синоптиків
можна прочитати тут

Тетяна Самойлова

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.