“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Їм допомагали бджоли, цибуля, горіхи та жолуді
Бджолі поховалися і стали злими, ночі та ранки холодні, на полях морозний іній. Це народні прикмети того, що осінь буде ранньою та холодною. Про них Інформатору розповіли жителі сіл Дніпровського району Дніпропетровської області.
"Прийшов чоловік з пасіки, та сказав, що бджоли поховалися та стали злими. Значить буде холодно", - каже жителька Сурсько-Литовського Аліна Ломака.
Таку поведінку бджіл примітили і пасічники в Новомиколаївці. Але ще рано прогнозувати по поведінці бджіл якою ж буде зима. Якщо вони щільно закриють прополісом і воском льоток, залишаючи невеликі отвори, - зима буде холодною і суворою. Перед теплою зимою льоток залишається відкритим.
Холодні ночі на початку вересня та іній вранці на полях - до ранньої осені. "Іній на пасовищі вже був!", - каже власник козиної ферми з Новоолександрівки Едуард Лихвар. А ось за поведінкою кіз неможливо прогнозувати погоду. За словами фермера, вони завжди поводяться однаково, у будь-яку пору року.
Цьогоріч дуже рясно вродив горіх. А це значить, кажуть селяни Новомиколаївки Дніпровського району, що зима буде сувора і сніжна. І вони переконані, що ранньою буде й осінь. Про це говорять дуже холодні ночі та багато павутиння у будь-яких місцях двору та на рослинах.
Про те, що зима буде непростою, говорить і врожай. Наприклад, цього року дуже багато лушпиння у цибулі. Тобто, вона добре "вдягнута" на сувору зиму.
А взагалі, кажуть селяни, останніми роками народні прикмети працюють погано. "Мабуть, змінився клімат", - роблять висновок. Але, не дивлячись ні на що, готують запаси дров та чистять пічки. Бо цілком можливо, що прикмети цього року таки спрацюють і прийдеться топити вже у вересні.
До речі, довгий час саме вересень служив початком річного кола. Тому цей місяць вважався сприятливим для прогнозів, які вважали особливо достовірними. За прикметами вересня передбачали настання холодів і характер майбутньої зими:
Довгостроковий прогноз від професійних синоптиків можна прочитати тут.
Тетяна Самойлова