Яка коаліція може з'явитися у Верховній Раді після відставки Разумкова

Читать на русском

Розповідаємо про можливі політичні союзи в Раді

Читать на русском
Яка коаліція може з'явитися у Верховній Раді після відставки Разумкова

Розповідаємо про можливі політичні союзи в Раді

АВТОР: КИРИЛО САЗОНОВ

Відставка Дмитра Разумкова стала безумовно найяскравішою подією вчорашнього дня. Чи стане вона відправною точкою для серйозних процесів у перспективі - питання друге за порядком, але не менш важливе. Новини живуть два-три дні, з наступного тижня будемо говорити про щось інше. Що саме буде в центрі уваги? А це очевидно за самим фактом відставки Разумкова й голосуванні по фракціях. Так що заслуговують на увагу два перспективних процеси і два перспективних союзи.

Перший, очевидно, можлива коаліція фракцій "Слуга народу" і "Батьківщина". Юлія Тимошенко може запропонувати Володимиру Зеленському багато. Дисциплінована фракція, яка голосуватиме без осічок. Досвідчені в інтригах і публічних дискусіях партійні кадри. Власний талант спікера - теж багато коштує. Досвідчених менеджерів на посади в уряді та інших державних структурах. Так, Тимошенко може дати багато, але і просить вона ніяк не менше. Головний приз - крісло прем'єра й низка крісел міністрів.

У принципі, Тимошенко досвідчена глава уряду й була б, мабуть, ефективніша Шмигаля. Але на Банковій чудово розуміють, що вона настільки яскрава й активна, що зможе перетягувати на себе рейтинг президента. З одного боку Володимир Зеленський залишається найпопулярнішим політиком у країні. Більш того, вже більше кварталу його рейтинг об'єктивно зростає і вже становить понад 33%. Для порівняння - у першому турі (об'єктивний показник кількості прихильників) Зеленський набрав 25%. Можливо справа в будівництві доріг (подобається 82% українців), можливо ще в чомусь, але об'єктивно Зеленський зростає. З іншого боку - пам'ятаєте, наскільки популярний був свого часу Ющенко? А Юлія Володимирівна за кілька років просто "задушила його в обіймах". Урок витягли всі. Так що крісло прем'єра, швидше за все, обговорюватися не буде.

Другий союз, який обговорюється в експертному середовищі, але поки не в публічній площині, союз потенційної опозиції. Я міг би пожартувати про ЄС+ОТЗЖ, але не стану. Цього не буде, а на такі жарти обидві групи реагують болісно. Ні, мова про зовсім інший союз. Разумков плюс Аваков. Разумков це ім'я й образ, нехай поки що й не з найвищою впізнаваністю. Зате з практично нульовим антирейтингом. Якщо додати до цього досвід, зв'язки і вплив Арсена Авакова, комбінація вийде дуже сильна. І впродовж пів року на політичній сцені може з'явитися новий гравець, на тлі якого ЄС і Голос виглядатимуть не дуже переконливо. Втім, ЄС так чи інакше збережеться, а Голос у будь-якому випадку вже доживає свій термін. Частина Голосу може приєднатися до "Слуги народу" просто тому що податися їм нікуди, а перспектив немає.

Отже, якщо відкидаємо другорядне, то найцікавіші можливі сценарії це: СН+Батьківщина й Разумков+Аваков. Це не висічено в граніті. Але контури намічаються...


Це матеріал рубрики «Блог». Позиція редакції може не збігатися з думкою автора колонки.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.