При Мінреінтеграції функціонує Комісія з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, яка встановлює факт перебування в полоні військових і цивільних, в тому числі звільнених з полону осіб
В Україні звільнені з полону та родини полонених можуть отримати державну грошову допомогу. Для цього потрібно отримати висновок від Комісії та звернутися до Мінреінтеграції. Про це повідомили у пресслужбі відомства.
При Мінреінтеграції функціонує Комісія з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Вона встановлює факт перебування в полоні військових і цивільних, в тому числі звільнених з полону осіб. До складу Комісії входять представники державних органів і профільних громадських організацій.
Після встановлення Комісією факту позбавлення особи особистої свободи Мінреінтеграції виплачує одноразову грошову допомогу від держави у розмірі 100 тисяч гривень особам, звільненим з полону. Також відомство здійснює виплати щорічної державної допомоги у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування в полоні колишнім полоненим або членам сімей тих, хто досі перебуває в полоні. Для отримання зазначених грошових допомог від держави потрібно звернутися до Мінреінтеграції. З алгоритмом дій і переліком необхідних документів можна ознайомитися за посиланням.
Зразок заяви про встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України — тут, заяви про отримання державної грошової допомоги — за цим посиланням. У разі виникнення питань щодо отримання допомоги від держави звільненим з полону і членам сімей полонених можна звертатися до Мінреінтеграції за номерами: (044) 355-14-56 та (097) 901-55-71 (Viber, WhatsApp).
Кошти на соціальні виплати військовим та цивільним полоненим закладені у проєкті державного бюджету на 2025 рік. Про це у коментарі виданню "Укрінформ" повідомив тимчасовий виконувач обов’язків міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Анатолій Стельмах.
«При Мінреінтеграції створена комісія зі встановлення факту перебування в полоні. Після рішення цієї комісії людина отримує право на певні соціальні виплати. Ця комісія буде збережена, і ці виплати теж будуть збережені. Вони вже закладені у бюджеті на 2025 рік», - сказав Стельмах.
Він зазначив, що робота з полоненими як військовими, так і цивільними є одним із пріоритетних напрямків роботи Міністерства реінтеграції.
«У контексті загального бюджету на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій вона займає близько 80% його бюджету», - зауважив Стельмах.
Стельмах акцентував на тому, що після реформи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій опіка над полоненими буде посилюватись.
«Я хотів би окремо наголосити, що як військовополонені, так і цивільні будуть забезпечені усіма виплатами та пільгами. Крім того, наше міністерство вже готує проєкти нормативно-правової бази для розширення прав полонених», - підкреслив Стельмах.
Поради щодо цього підготували спеціалісти Міністерства внутрішніх справ. Ось декілька з них:
Допомога людині, яка повернулася з полону, може бути нелегкою. Але родина і близькі мають силу та можливість надати необхідну підтримку. Пам’ятайте: ваші любов і розуміння є ключем до успішної адаптації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.