Головна
Життя
17:44, 9 Червня
Информатор UA

Интро

В Україні споживчі ціни в травні в порівнянні з квітнем року зросли 2,7%. З початку року зростання цін склало 10,0%. Про це свідчать дані Державної служби статистики України, передає Інформатор. Найбільше (на 14,3% та 11,5%) подорожчали рис і фрукти. Риба і рибопродукти — на 5,9%, овочі — на 5,4%, хліб і хлібопродукти — на 3,7%, макаронні вироби — на 3,2%. Водночас на 21,2% подешевшали яйця, на  2,5–0,9% – яловичина, цукор, м'ясо птиці.  Ціни на алкогольні напої та цигарки зросли на 3,9%. Зниження цін у сфері охорони здоров’я на 0,9% відбулося через здешевлення фармацевтичної продукції на 1,8%. Ціни на транспорт зросли на 10,2% в основному через подорожчання палива та мастил на 22,8%, а також проїзду в пасажирському транспорті – на 6,7%.    У сфері зв’язку ціни зросли на 1,0%. Це пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 6,7% і телефонного обладнання на 2,7%.  *Індекс споживчих цін (ІСЦ, інфляція) є показником зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни (одержуються органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації  цін і тарифів на споживчому ринку) та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом.  Нагадаємо, війна в Україні може призвести до злиднів та голоду до 1,7 мільярда людей. Крім того, якою буде інфляція в Україні у 2022 році та що подорожчає найбільше. Також Інформатор писав як в Україні змінилася ситуація з паливом.  Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Як змінилися ціни на продукти та проїзд в Україні за місяць

Читать на русском

Спостерігається зниження цін на фармацевтичну продукцію

Читать на русском
Як змінилися ціни на продукти та проїзд в Україні за місяць

Спостерігається зниження цін на фармацевтичну продукцію

В Україні споживчі ціни в травні в порівнянні з квітнем року зросли 2,7%. З початку року зростання цін склало 10,0%.

Про це свідчать дані Державної служби статистики України, передає Інформатор.

Найбільше (на 14,3% та 11,5%) подорожчали рис і фрукти. Риба і рибопродукти — на 5,9%, овочі — на 5,4%, хліб і хлібопродукти — на 3,7%, макаронні вироби — на 3,2%. Водночас на 21,2% подешевшали яйця, на  2,5–0,9% – яловичина, цукор, м'ясо птиці. 

Ціни на алкогольні напої та цигарки зросли на 3,9%. Зниження цін у сфері охорони здоров’я на 0,9% відбулося через здешевлення фармацевтичної продукції на 1,8%. Ціни на транспорт зросли на 10,2% в основному через подорожчання палива та мастил на 22,8%, а також проїзду в пасажирському транспорті – на 6,7%.   

У сфері зв’язку ціни зросли на 1,0%. Це пов’язано з подорожчанням поштових послуг на 6,7% і телефонного обладнання на 2,7%. 

*Індекс споживчих цін (ІСЦ, інфляція) є показником зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни (одержуються органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації  цін і тарифів на споживчому ринку) та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом. 

Нагадаємо, війна в Україні може призвести до злиднів та голоду до 1,7 мільярда людей. Крім того, якою буде інфляція в Україні у 2022 році та що подорожчає найбільше.

Також Інформатор писав як в Україні змінилася ситуація з паливом

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.