Як жінок в Україні братимуть на військовий облік у 2022 році

Читать на русском

Збори та припис до військових частин

Читать на русском
Як жінок в Україні братимуть на військовий облік у 2022 році

Збори та припис до військових частин

З 1 жовтня жінок мають взяти на спеціальний військовий облік. З цього приводу росія вже запустила фейк про примусову мобілізацію жінок через брак живої сили на фронті. Насправді ж взяття на військовий облік - плановий захід, який мав відбутися, незважаючи на військовий стан, оскільки зміни до закону «про військовий обов'язок і військову службу» депутати внесли ще до повномасштабного вторгнення росії на території України. 

Інформатор розбирався, що передбачає взяття на військовий облік та чи будуть жінок тренувати в умовах наближених до бойових дій. 

Що каже закон

Перелік спеціальностей, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, доволі об’ємний: юристи, журналісти, інженери, аналітики та ще понад 70 різних найменувань, які можна перевірити за посиланням.  

І всі вони мають стати на військовий облік з 1 жовтня 2022 року, звичайно, якщо немає застережень у плані здоров’я. 

Як каже пункт 12 частини 1 вищезазначеного закону, після взяття на облік та у у період війни «жінки можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час». 

Також у документі йдеться, що «жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками». 

Як жінок в Україні братимуть на військовий облік у 2022 році 1

«По-перше, ми вирівнюємо гендерне право цим законом, як для жінок, так і для чоловіків в плані військової служби», - каже військовий експерт Олег Жданов. 

Проте, як зазначає експерт, це не означає, що з 1 жовтня 2022 року жінки активно почнуть поповнювати лави Збройних сил України. 

Взяття на облік - не призов

Знайомі з військовою справою люди наголошують, що набирати в лави ЗСУ людей без досвіду - погана ідея: як серед жінок, так і серед чоловіків. А сама процедура взяття жінок на військовий облік має на меті дещо інше. 

«Справа у тому, що ми починаємо створювати електронний реєстр військовозобов’язаних. І відповідно до законопроекту, який був прийнятий напередодні війни, ми ставимо на облік жінок-військовослужбовців. Там же були зміни в переліку професій, які підлягають військовому обліку. І у нас же ніколи не було реєстру військовозобов’язаних, тому ми створюємо електронний реєстр», - каже військовий експерт Олег Жданов. 

І загалом перед тим, як розпочати виконання будь-яких бойових завдань, передбачається, що людина, як мінімум, має потренуватися. Але і тренування безпосередньо під час взяття жінок на військовий облік не заплановані. 

Як жінок в Україні братимуть на військовий облік у 2022 році 2

«Далі Генеральний штаб для кожної військово-облікової спеціальності розробляє програму підготовки жінок-військовослужбовців. І відповідно до цієї програми буде розроблено розклад проведення зборів з військовозобов’язаними. І за цим розкладом будуть викликати у складі частин, спочатку по спеціальностях, потім будуть приписувати до військових частин після перших зборів. І потім вже наступні збори будуть проводитися в складі військових частин відповідно до організаційно-штатної структури. Це все планові заходи, які не говорять про те, що вже завтра всіх заберуть в армію або мобілізують», - пояснює Жданов. 

Україна має жити за принципом Ізраїля

Вже неодноразово у медіа та від перших осіб держави лунали заклики до населення, мовляв, звикайте жити як в Ізраїлі, що передбачає існування в умовах постійної загрози військових атак з боку сусідньої держави. 

В Ізраїлі, як відомо, жінки військовозобов’язані, а Україна поки що лише стає на цей шлях. До того ж, як зазначає політолог Олег Саакян, нести службу можна не лише на лінії фронту. 

Як жінок в Україні братимуть на військовий облік у 2022 році 3

«Взяття жінок на облік ще потрібно, щоб розуміти реальний людський потенціал, на який може розраховувати Україна. Ми знаходимось в режимі тотального спротиву. І відповідно кожен на своєму місці має так чи інакше співміряти свої дії з тим, як він наближає перемогу і чи робить він максимум для цього. Зокрема, така модель передбачає залучення у разі чого і додаткових ресурсів для оборони, для немілітарних завдань», - каже Саакян. 

До того ж війна росії з Україною почалася далеко не 24 лютого 2022 року, перед цим впродовж 8 років не припинялися бойові дії на Донбасі. Тому зараз, коли йдеться про закінчення гарячої фази війни, ніхто не має ілюзій, що війна з росією повністю завершиться. За словами Олега Жданова, Україні треба бути готовою до того, що наша держава буде основною силою, яка буде стримувати мілітарні настрої росії не один рік. 

Раніше Інформатор писав, мобілізація до лав ЗСУ: головні фейки про призов жінок на війну

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.