Як зберегти здоров'я під час зимової ожеледиці: рекомендації МОЗ

У зимовий час на вулицях варто бути обережнішими

Як зберегти здоров'я під час зимової ожеледиці: рекомендації МОЗ

В Україні розпочинається сезон ожеледиці. Відповідальні водії вже змінили "літню гуму" на зимову, а пішоходам потрібно бути обережнішими та подбати про безпечне взуття на найближчі кілька місяців.

Про те, як зберегти своє здоров'я, розповіли в МОЗ, передає Інформатор .

Так, слід дотримуватися кількох рекомендацій: 

  • Носіть відповідне взуття з протектором для кращого зчеплення з поверхнею землі. Фахівці також радять взуття з підошвою з мікропористої або іншої м'якої основи та без великих підборів.
  • Літнім людям слід при ходьбі використовувати ціпки або хоча б одну палицю для кращої стійкості.
  • Прогулянки для вагітних жінок в ожеледицю без супроводу небезпечні. Також не варто без необхідності виходити на вулицю, якщо ви захворіли або відчуваєте слабкість.
  • Купуйте "льодоступи" і надягайте їх на підошви та підбори вашого взуття. Або зробіть подібний захист власноруч: наклейте двосторонню липку стрічку на суху підошву та підбори (хрест-навхрест) та перед виходом натріть її піском.
  • При ходьбі  слизькою поверхнею руки повинні бути вільними для балансування. Краще не тримати їх у кишенях, також не нести сумки в руках. Оптимальний варіант у такому разі – рюкзак.
  • Обходьте металеві кришки люків, адже вони зазвичай вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені та перевертатися, що теж дуже небезпечно.
  • Тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо у містах, дуже небезпечні бурульки, які намерзають на дахах будинків.
  • Будьте особливо уважні при переході дороги під час снігопаду та ожеледиці. Пам'ятайте, що в умовах ожеледиці значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту.
  • Не поспішайте і не робіть великих кроків, оскільки так зменшується стійкість і збільшується можливість послизнутися.

"Якщо ви впали і через деякий час відчули головний біль, нудоту, біль у суглобах, помітили пухлини на м'яких тканинах – терміново зверніться до лікаря до травмпункту", - зазначили у МОЗ.

Будьте обережні, вибирайте правильне взуття, не поспішайте під час ходьби та бережіть себе.

Також Інформатор розповідав, якою буде погода в Україні у грудні .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

Фото: Укрінформ

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube