Як запустити газовий котел, якщо немає електроенергії?

І як запобігти неприємностей при поверненні електрики

Як запустити газовий котел, якщо немає електроенергії?
Поради спеціалістів

Потерпіти якийсь час без побутових приладів та телевізора цілком реально. Ситуація набагато серйозніша, якщо перервано роботу газового котла при відключенні електрики навіть на незначний термін. Докладно  про те, як запустити газовий котел, якщо відключать електропостачання і що з ним може відбутися, коли світло включать.

Як обрати резервне джерело живлення?

Багато фахівців стверджують, що при зупинці подачі електрики з невчасно вимкненим газовим обладнанням може зламатися котел. Ще гірше, якщо до приміщення піде чадний газ, небезпечний для життя. Як забезпечити безперебійну роботу навіть самого «напханого» електронікою дорогого агрегату?

Найпопулярніший варіант - джерело безперебійного живлення, скорочено ДБЖ. Він забезпечує вторинну подачу електроживлення на прилад при короткочасному відключенні енергії на лінії. Найчастіше його застосовують для забезпечення живлення комп'ютера, щоб людина встигла доопрацювати, зберегти інформацію та вийти із системи у штатному режимі у разі припинення подачі струму від основного джерела.

Звичайно, звичайний безперебійник від комп'ютера не підійде для газового котла. Максимум, що він зможе зробити, продовжити його функціональність на 2-3 хвилини, тому що на виході видає апроксимацію синусоїди або меандр, а котел вимагає чистий синус. Врахуйте це при покупці приладу. В ідеалі підійде безперебійник потужністю 300-600 Вт з можливістю підключення АКБ до 600 А * год. Місткості такої батареї вистачить на 3 доби.

Але якщо ви, з якоїсь причини хочете заощадити, врахуйте, що:

  • 50-100 А*год, продовжить роботу котла на період від 3 до 8 годин;
  • 200 А*год – вистачить приблизно на добу безперебійної функціональності.

Більше доби вимкнення вимагають потужнішого джерела живлення. І тут найкраще вибрати інверторний бензиновий генератор, який також має чисту синусоїду. За допомогою цих пристроїв газовий котел працюватиме після вимкнення навантаження у стабільному режимі.

Що буде після відновлення електропостачання?

Одне з найзагальніших питань споживачів — чи вмикається енергозалежний газовий котел автоматично після відключення електрики? Залежно від моделі котла, після того, як електрику знову підключили, він може запалитися в автоматичному режимі або після ручного запуску. Пристрої з пьезорозжигом вимагатимуть механічного включення. Прилади з атмосферним пальником, а також агрегати з вищезгаданою наддувною системою здатні включатися самостійно, та ще й без втрат встановлених автоматичних параметрів, якщо вони обладнані електрозапалюванням і реле тиску.

Однак автовключення теж не завжди спрацьовує. Після знеструмлення великої кількості абонентів, при відновленні електроенергії тиск у газопроводі може впасти на якийсь час, відповідно, спрацьовує реле тиску, обладнання не включається і запустити його можна лише вручну. Тим, для кого актуальне це питання, достатньо встановити реле затримки або як його ще називають «реле часу». Тоді ваш котел запуститься не відразу, а згодом, коли тиск у газопроводі вже швидше за все вирівняється.

В окремих випадках електронний керуючий модуль виводить на дисплей помилку після подачі електроенергії. Це означає, що перед вимкненням сталася невелика аварійна ситуація. Розшифровку коду можна переглянути в інструкції до опалювального приладу. До речі, не всі вони можуть усуватися самостійно, для вирішення окремих проблем знадобиться виклик спеціаліста з газової служби.

Раніше ми повідомляли, що голова "Укренерго" Володимир Кудрицький вважає, що ймовірність блекауту в Україні цього зимового сезону є низькою. За його словами, блекаутом може бути ситуація, співставна з останньою масованою атакою росіян на українські енергооб'єкти. 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube