“Ми підтримуємо ідею посилення України. Я позитивно сприймаю, що Еммануель (Макрон) вже мав контакти з деякими лідерами. Поки що не хочу говорити деталі, бо ми в процесі. І я бачу, що є вже позитив від деяких лідерів щодо цього. Це непростий процес, ви розумієте, які в цьому ризики”
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Приспів цієї пісні лежав у моїх чернетках кілька років. Я постійно до нього поверталася, але… І ось одного зимового ранку (насправді листопадового, коли випав перший сніг) я сіла за фортепіано, і “пазл склався”. «СНІГ» — це новорічна історія про стосунки. Ваше нагадування про те, що Новий рік — чудова нагода дійсно розпочати НОВИЙ РІК свого життя.
У місті постійно відбуваються навчання військових, які здатні тримати оборону, а кияни отримають оповіщення через ЗМІ та комунальні служби.
Росія почала наступ у Луганській області, тому Київ також підготувався і має чіткий план, як слід діяти, якщо ворог знову атакуватиме місто.
Про подробиці захисту столиці й про те, як кияни дізнаються про новий наступ росіян, розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник в інтерв'ю для "Укрінформу".
За словами Поворознюка, українські бійці постійно відпрацьовують оборону української столиці. Саме для цього й проводяться військові навчання. Також у КМДА через ЗМІ та комунальні служби оповістить киян про загрозу з боку росії.
"Для цього є відповідні плани та напрацювання. Зокрема сьогодні проходять навчання щодо захисту столиці. Що стосується оповіщення людей, для цього теж є інформативна система – це працівники комунальних служб, засоби масової інформації. Джерел на сьогодні для цього достатньо. Я сподіваюсь, що в нас такого більше не буде", - розповів Поворозник.
Водночас план захисту Києва будуть використовувати й на випадок інших катаклізмів чи загроз у майбутньому.
Поворозник зазначив, що до Києва поступово повертаються його мешканці, які виїхали через війну. Втім довоєнної кількості городян у місті ще не має. Зараз до столиці повернулося понад 3,5 мільйона мешканців у той час, як у березні 2022 року у Києві перебувало всього 800 тисяч людей. У місті нарахували 230 переселенців, із яких сорок тисяч це - діти.
Заступник голови КМДА розповів що у столиці діють як і "пункти незламності", так і укриття, де можна вберегтися від ймовірної загрози. Загальна кількість укриттів сягнула 4 тисяч, але це не бомбосховища. Підвали будинків у Києві не віднесені до категорії бомбосховищ, вони мають статус "укриття".
Поворознюк також розповів, що КМДА відновила 11 будинків, які були пошкоджені росіянами минулого року, зараз планують розв'язувати питання із житловим будинком по вулиці Жилянській, де внаслідок ворожої атаки зазнали значних пошкоджень квартири.
Росії вдалося б захопити українську столицю у випадку вдалої висадки десанту на околицях міста та при захопленні ключових аеропортів. Міністр оборони Олексій Резніков та глава ГУР Кирило Буданов розповіли, що військове керівництво швидко здогадалось про плани противника і зробило все для того, щоб перешкодити планам захоплення. За словами Резнікова, злітні смуги в аеропортах були залиті олією та завалені барикадами із техніки та автівок таким чином, щоб літаки просто не змогли приземлитись. Буданов пояснив, що успішна оборона Гостомеля унеможливила розгортання наступу росіян на Київ.
Водночас Буданов переконаний, що загрози повторного наступу на Київ уже не має.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що міністр оборони України Олексій Резніков розповів про оборону Києва у перші дні війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.