“Всюди, де вони росіяни заходили на наші території, вони знищували школи та церкви. Росіяни вбили 50 священнослужителів тільки за те, що вони “повинні” були служити патріарху Кірілу та їхній церкві, а священник служить людям та Богу”
"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Для активного бізнесу період не найкращий: адже планета дії Марс 6 грудня повернула до ретроградного руху
Ця композиція спрямована на те, щоби дати заряд позитиву і віри в те що, незважаючи на теперішні скрутні реалії, в результаті все неодмінно буде добре. Основний меседж пісні в тому що навіть якщо здається, що усі зусилля марні і ти не бачиш змін на краще, в жодному випадку не можна опускати руки і здаватись!
Кількість сміття у Чорному морі збільшується
Фахівці оцінили та проаналізували, як за останні 20-30 років змінився стан Чорного моря. Вся зібрана інформація знадобиться для розробки спеціальної програми щодо покращення його стану.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Мінекології.
Сезонне «цвітіння» синьо-зелених водоростей. Останні 20 років спостерігається зниження рівня «цвітіння» водоростей. Такі висновки зроблено за показниками індексу TRIX.
Морське сміття та забруднення пластиком. Цей показник почали вираховувати лише нещодавно. Кількість сміття в Чорному морі становить 90 одиниць на 1 км2 - це вдвічі більше, ніж у Середземному морі. На жаль, це впливає негативно, адже щогодини до Чорного моря з великими річками приноситься від 6 до 50 елементів сміття. Кількість сміття у Чорному морі збільшується.
Кількість дельфінів. За останні 20 років розмноження чорноморських дельфінів – афаліни, білобочки та морської свині не зменшилося. Нині там мешкає 253 тисячі дельфінів.
Глибина розташування сірководневого прошарку. Як відомо, 90% обсягу Чорного моря – це сірководень. За останні 30 років цей прошарок збільшився на 20 м. Зараз у центрі Чорного моря глибина прошарку з киснем становить загалом 54 м.
Хімічне забруднення. Метали, пестициди, фармацевтичні засоби, промислові відходи, засоби побутової хімії. Загалом фахівці знайшли 124 речовини-забруднювачі у Чорному морі. Хімічний стан моря вивчається із 2016 року. Вже є такі результати:
Інвазивні види. Кількість не «рідних» для Чорного моря видів риб, які можуть нашкодити морю – збільшується. Новий метод аналізу залишків ДНК живих організмів показав, що в Чорному морі з'явилися нові середземноморські види - монровійська риба-хірург, червона барракуда, бичок, що риє.
Всю зібрану інформацію фахівці залучать до спеціальної програми для покращення стану Чорного моря.
Нагадаємо, річка Дніпро через 300 років може перетворитися на пустелю. Крім того, Україна створила коридор для кораблів через навчання РФ у Чорному морі.
Також Інформатор писав, що у Луганській області хімічне підприємство зливало відходи до Сіверського Донця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Головне фото: Олександр Гіманов, Думська