Українські мережі нагадали про всі «гріхи» Олени Шевченко і засудили рішення TIME – деталі – Інформатор Україна
2 березня стало відомо, що редакція журналу TIME включило українську ЛГБТ активістку, засновницю "Маршу жінок" та керівницю громадської організації "Інсайт" Олену Шевченко до списку "Жінка року". Це викликало неоднорідну реакцію в українських соціальних мережах.
Чому саме – цікавився Інформатор.
На сайті видання своє рішення обґрунтували тим, що Олена Шевченко бореться за найбільш вразливі верстви населення України.
«Шевченко та її колеги спрямували свої зусилля на збір коштів — купуючи все від аптечок до гормонів для трансгендерів. За її оцінками, у 2022 році вони зібрали понад 400 тисяч доларів від різних донорів та кампаній», - йдеться в редакційному матеріалі.
У свою чергу на своїй сторінці у Facebook Олена Шевченко написала, що Марш Жінок зробив неймовірне, допомагаючи простим жінкам, про яких всі майже забули.
«Я досить скептично ставлюсь до будь-яких нагород та премій (…) Але для мене важливо використати будь-яку можливість зробити щось корисне, для тих, хто не може говорити чи боротись за свої права. За цей рік ми стали найбільшою гуманітарною українською ініціативою. Марш Жінок зробив неймовірне, допомагаючи простим жінкам, про яких всі майже забули», – зазначила Шевченко у власному дописі у Facebook.
Виданню TIME Шевченко розповіла, що консервативні групи в Україні часто звинувачують ЛГБТКІ у втечі, стверджуючи, що «вони не захищають країну, не допомагають тут, в Україні». Тому її мета – показати, що ці спільноти дуже активні «на різних лініях фронту. Не лише на військовому, а й в інших сферах».
Шевченко каже, що консервативні групи в Україні часто звинувачують ЛГБТ у втечі, заявляючи, що «вони не захищають країну, не допомагають тут, в Україні». Тому її мета — показати, що ці спільноти дуже активні «на різних лініях фронту. Не тільки військових, але й інших сфер».
«Треба нагадувати людям, що жінки – це не люди, яким просто потрібно народжувати нових солдатів і піклуватися про наших героїв» - цитує TIME активістку.
Користувачі соціальних мереж не забарилися висловити свою точку зору на рішення видання TIME щодо Олени Шевченко. Перш за все їй згадали «старий гріх» - допис за 2014 рік де Шевченко висловлювалась, що не хоче допомагати військовим - бо не хоче пропагувати вбивства.
Треба звернути увагу, що у соцмережах дорікають скільки не самій Олені Шевченко, а перш за все – виданню TIME. Це прослідковується не тільки в дописах, але і в коментарях до них.
Щоб підсилити свою думку про начебто несправедливе рішення видання TIME, згадали про висловлення відносно Олени Шевченко і руху ЛГБТ шестирічної давнини блогера і активіста Євгена Карася у статті «Чому керівники ЛГБТ-руху проти підтримки української армії?».
«То феміністки заявлять, що "государство спонсирует войну на Востоке". То на гей-параді несли плакати "Зупиніть громадянську війну!". То учасники феміністичних протестів просто відверті ватніци, які вчора приперлися сюди з Москви. Це невипадково. Більшість ліворадикальних та ватних рухів перепрофілювалися з початком війни на "борців за права секс-меншин», - був переконаний автор в 2017 році.
У відповідь на дописи у соціальних мережах, які викликали неабияку кількість коментарів, Олена Шевченко вирішила для них уточнити свою позицію. Якою, по суті, намагається спростувати обвинувачення, які їй висувають за допис 2014 року.
Українська активістка за права жінок та ЛГБТ. Після роботи вчителем у 2007 році вона стала співзасновником неурядової організації Insight, щоби виступати за інклюзивність ЛГБТ на феміністських платформах.
Олена Шевченко є однією із найбільш впізнаваних українських активісток-лесбійок.
Народилася 13 травня 1982 року у Києві. Професійно займалася спортом — фехтуванням на рапірах, дзюдо, самбо та вільною боротьбою. Є майстром спорту з самбо та вільної боротьби.
Редакція журналу "TIME" щороку обирає 12 жінок зі всього світу, які зробили значний внесок у боротьбу за права людини. Цьогоріч серед тих, кого внесли до списку, є американські акторки Кейт Бланшет і Анжела Бассет, а також членкиня уряду Бразилії Аніель Франко, іранська журналістка Масіх Алінеджад, мексиканська активістка Вероніка Крус Санчес, інді-рок-музикантка Фібі Бріджерс, футболістка Меган Рапіно, боксерка Рамла Алі та інші.
Раніше ми писали, що українська громадська активістка, засновниця «Маршу жінок» та голова ЛГБТ+ ГО «Інсайт» Олена Шевченко стала «Жінка року» за версією журналу «TIME».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.